Міністерство аграрної політики здійснило моніторинг цін на харчові продукти на внутрішньому ринку у листопаді, та заявляє про "деяке зниження та уповільнення зростання цін". Про це повідомляє сайт міністерства.
При цьому, як випливає з оприлюднених даних, йдеться про здешевлення окремих позицій на 1% у порівнянні з жовтнем. Водночас здорожчання інших позицій відбувалося у діапазоні 3-10%.
Так, у листопаді проти жовтня цього року подешевшали крупа пшоняна - на 1%, та крупа гречана - 1%.
Ціни на цукор у порівнянні з жовтнем залишились на тому ж рівні. Відсутність динаміки у міністерстві охарактеризували як "нормалізація ціни".
Стабільними залишаються також ціни на м’ясо великої рогатої худоби, свиней та птиці (кури).
Ціни на картоплю у Мінагрополітики порівняли рік до року. У порівнянні з листопадом 2020 року картопля здешевшала на 16%.
Водночас на вітчизняному продовольчому ринку здорожчали сезонні продукти харчування. Так, відбулося зростання цін на такі види сільськогосподарської продукції, як капуста - на 10%, буряка та цибулі - на 4%, моркви на 3%.
"Питомим фактором підвищення стало збільшення витратності виробництва у зв'язку з високим ціновим тиском з боку ринку енергоносіїв", - пояснюють в Мінагрополітики.
Нагадаємо, раніше ціни на харчові продукти проаналізували в Офісі ефективного регулювання. Єдиний продукт, який можна порівняти в обох моніторингах - картопля. Розбіжність цін - удвічі. Так, якщо в Мінагрополітики стверджують що картопля здешевшала на 16%, то моніторинг Офісу ефективного регулювання показує, що ціна впала лише на 8,05%.
Загалом, у порівнянні з жовтнем минулого року, вартість "борщового набору" зросла на 5,52%, повідомляє Офіс ефективного регулювання. Найбільше подорожчали: буряк +62,43%, морква +35,01%, капуста +34,87%.
Натомість у Мінекономіки заявляли, що починаючи з липня на внутрішньому ринку спостерігається зниження цін на продукти харчування, а також уповільнення темпів їх зростання.