UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на продукти: чи будуть дорожчати яблука

Ситуація у фермерських господарствах складна.

Війна, яку розв’язала Росія, негативно вплинула на всі сфери життя українців. Окупація українських територій, порушення логістичних ланцюгів та бойові дії ускладнили роботу багатьох господарств, що призвело до підвищення цін на продукти.

Читайте також: Ціни на продукти: здорожчання моркви може мати серйозні наслідки

Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник відзначив, що негативні тенденції відзначаються і у сфері виробництва яблук, пише Аgronews.ua.

За його словами, цього року врожайність яблук виявилася гарною, але погода погано вплинула на їх якість.

«Через війну виробники яблука не мали можливості вносити достатню кількість засобів захисту у своїх садах. До того ж цього року фермери зіштовхнулися із несприятливими погодними умовами. Зокрема, вересень був дощовим. Все це негативно вплинуло на якість яблука»,- розповів він.

Низька якість стала однією з причин зниження показників експорту яблук цього сезону. Погіршили ситуацію проблеми з логістикою, спричинені війною. За останні п'ять років Україна налагодила експорт яблука у країни Близького Сходу та Азії. Але продукція доставлялася туди морським шляхом і з цим зараз проблеми через блокування портів.

Що ж стосується цін, то за словами Тараса Баштанника зараз в Україні вони тримаються на рівні 10 грн/кг на якісні яблука та 3-3,5 грн/кг на продукцію, яку надалі переробляють на концентрат. Але яка ситуація буде далі – спрогнозувати складно. Адже перелік проблем в аграрному секторі, на жаль, систематично зростає.

Наприклад, зараз Україна зіткнулася з дефіцитом електропотужностей через обстріл Росії. Це негативно вплинуло на процеси закладання продукції на тривале зберігання. Тож виробники яблук, як і представники інших аграрних галузей, намагатимуться якнайшвидше реалізувати зібраний урожай.

Він також вважає, що наступного року фермерам ще важче працюватиме. Адже прямі витрати на вирощування, тобто на придбання засобів захисту рослин, добрив, пального, постійно зростають.