UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на молочні продукти: чи будуть вони дорожчати цього року

У січні вони суттєво зросли.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні постійно підвищуються ціни на продукти харчування. За результатами моніторингу Асоціації виробників молока, який було проведено наприкінці січня 2024 року, ціни зросли на більшість молочних продуктів, які входять до споживчого кошику українців.

Читайте також: Дорожче, ніж торік: як змінилися ціни на картоплю

 Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі. За його словами, січень був неоднозначним в плані цінових змін на молочну продукцію на полицях супермаркетів. З одного боку, помітне незначне підвищення цін до 1% на такі молочні продукти, як кефір, сметана, йогурт в стаканах, вершкове масло «Селянське» виробництва «Люстдорф», сири Український та Голландський. Молоко пастеризоване жирністю 2,5%, сир Маасдам вітчизняного виробництва та йогурт питний навіть подешевшали.

З іншого боку, в січні виросли ціни на 4% і вище на вершкове масло інших вітчизняних брендів жирністю від 72,5% до 73%, на сир кисломолочний, на сири Гауда та Моцарелла порівняно до грудня.

За словами експерта, вірогідно подальше підвищення цін на кисломолочну продукцію, тверді та напівтверді сири, вершкове масло, оскільки проблема дефіциту молока-сировини в Україні нікуди не зникла.

«Незважаючи на те, що в 2023 році молочно-товарні ферми вийшли за обсягами надоїв на довоєнні рівні, їх потужності все одно не вистачає щоби компенсувати різке скорочення виробництва молока в господарствах населення. Крім того, виробляти молоко фермерам стало дорожче через зростання тарифів на електроенергію, паливо-мастильні матеріали, добрива, ветеринарні препарати, засоби захисту рослин, сільгосптехніку та комплектуючи. В 2023 році середньорічна ціна на молоко-сировину в Україні виросла на 14% порівняно до 2022 року, а молочні продукти в розрізі року в супермаркетах подорожчали на 10-15%», – підсумував він.

Нагадаємо, експерти спрогнозували, як можуть змінитися ціни на продукти у 2024 році. За певних умов ціни на деякі товари можуть зрости.