UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціна на нафту досягла максимуму за останні три роки

Зростання обумовлене побоюваннями з приводу обмеженої пропозиції та ростом цін на скраплений природний газ (СПГ) і вугілля.

Ціна нафти марки Brent показала значне зростання на світовому ринку, досягнувши позначки 80,58 долара за барель. Про це повідомляє Reuters.

Це максимальне значення з жовтня 2018 року. Ф'ючерси на нафту марки WTI в США подорожчали до 76,51 долара за барель, що є найвищим рівнем з 6 липня цього року. Днем раніше вони підскочили на 2%.

«Інвестори залишаються оптимістичними, оскільки перебої в поставках в США через урагани тривають довше, ніж очікувалося, в той час як попит зростає через ослаблення заходів ізоляції та ширшого розгортання вакцинації проти COVID-19», — вважає Чійокі Чен, головний аналітик компанії Sunward Trading.

Урагани «Іда» і «Ніколас», що обрушилися на Мексиканську затоку США в серпні та вересні цього року, пошкодили платформи, трубопроводи та переробні центри, в результаті чого велика частина морських виробництв була зупинена на декілька тижнів.

Крім того, великі африканські експортери нафти Нігерія і Ангола також будуть зазнавати труднощів з поставками, щоб збільшити видобуток до своїх квот, встановлених Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК), щонайменше, до наступного року, оскільки нестача інвестицій і проблеми з технічним обслуговуванням продовжують стримувати видобуток.

Проблеми з пропозицією виникають впродовж того, як країни знімають обмеження на пересування в зв'язку з COVID-19, що потенційно збільшує попит.

Читайте також: Експерт розповів, як зміняться ціни на бензин у вересні

За словами міністра економіки Ясутосі Нисимура, Японія, п'ятий за величиною споживач нафти в світі, планує скасувати надзвичайний стан у зв'язку з коронавірусом у всіх регіонах в четвер, оскільки число нових випадків падає, а навантаження на медичну систему знижується.

На думку аналітиків, зростання цін на скраплений природний газ (СПГ) і вугілля також може підтримати зростання цін на нафту.

«Попит на нафту може вирости ще на 0,5 мільйона барелів на день, або 0,5% від світової пропозиції нафти, оскільки високі ціни на газ змушують перейти від споживання газу до споживання нафти», — повідомив аналітик по сировинних товарах Commonwealth Bank Вівек Дхар. На його думку, ціни на енергоносії можуть вирости, якщо зима в Північній півкулі виявиться холодніше, ніж очікувалося.

Китай потерпає від браку електроенергії, оскільки нестача вугілля, жорсткість стандартів викидів і високий попит з боку виробників і промисловості призвели до рекордно високих цін на вугілля і спричинили повсюдні обмеження використання.

Як повідомлялося раніше, США почнуть використовувати стратегічний запас нафти для того, щоб знизити ціни на паливо.

У той же час країни ОПЕК+ ухвалили рішення про нарощування видобутку нафти на тлі зниження котирувань в серпні і обмежених обсягах на ринку.