UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три блоки Бурштинської ТЕС розвернуть на енергосистему України, а не ЄС

З липня 2002 року станція синхронізована з об'єднаною енергосистемою країн Євросоюзу, з неї ж здійснюється експорт у Словаччину, Угорщину і Румунію.

Кабінет міністрів України доручив вжити заходів щодо перефиксации трьох блоків Бурштинської ТЕС ("ДТЕК Західенерго") для їх роботи в складі Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України.

Про це йдеться у плані заходів з підготовки об'єктів ПЕК до опалювального сезону 2015/2016 рр., які затверджені розпорядженням Кабінету міністрів №809-р від 5 серпня 2015 року.

Виконання заходів до 15 жовтня 2015 року покладено на Міністерство енергетики та вугільної промисловості та, за згодою, на НЕК "Укренерго" і "ДТЕК Західенерго".

Раніше в.о. директора НЕК "Укренерго" Юрій Касич зазначав, що на початок червня на ОЕС України були переключені потужності двох блоків БуТЭС, заявка подана на перемикання ще трьох блоків.

Робота БуТЭС (12 блоків проектною потужністю 2400 МВт) з липня 2002 року синхронізована з об'єднаною енергосистемою країн Євросоюзу та погодженого з ENTSO-E. Станція частково забезпечує електропостачання трьох областей Західної України (Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської), а також експорт електроенергії в Словаччину, Угорщину і Румунію).

Втім, експортний потенціал "Острова Бурштинської ТЕС" був обмежений ще в минулому році, коли Україні стало не вистачати власної електроенергії за розв'язану Росією війною в Донбасі.

А в липні нинішнього 2015 року Україна змушена була відновити імпортувати електроенергію з Росії через нестачу енергетичного вугілля внаслідок виснаження запасів.

Кабмін також доручив розглянути можливість проведення аварійно-відновлювальних робіт на ПЛ 330 кВ Вуглегірська ТЕС – Михайлівка, ВЛ 220 кВ Луганська ТЕС – Ювілейна, ВЛ 220 кВ Луганська ТЕС – Михайлівка №1-4, ВЛ 220 кВ Михайлівка 330 – Лисичанська, ВЛ 220 кВ Михайлівка – Ювілейна для синхронізації Луганської ТЕС з ОЕС України. Термін – до 1 листопада 2015 року.

Луганська ТЕС, на складах якої у даний час знаходиться близько 0,5 млн тонн вугілля, може видавати до 1200 МВт електроенергії.

Крім цього, доручено вивчити до 15 вересня питання можливості відновлення ВЛ 330 кВ Вуглегірська – Центральна №1 і №2 з метою збільшення видачі потужності в ОЕС України до 700 МВт і подати інформацію робочій групі. Вуглегірська ТЕС ("Центренерго") і супутня її інфраструктура періодично піддаються обстрілу.

Два останніх доручення покладені на Міненерговугілля та, за згодою, на НЕК "Укренерго", "ДТЕК Східенерго", СБУ, Міноборони та ДСНС.