Президент США Дональд Трамп в ході зустрічі на цьому тижні з лідерами країн Балтії заявив, що не підтримує реалізацію проекту газопроводу "Північний потік-2", передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на високопоставленого представника Білого дому.
"Президент знову запевнив, що йому не подобається те, що робота над цим проектом триває. І Німеччина грає в цій справі велику роль", - зазначив він.
При цьому співрозмовник журналістів зазначив, що на переговорах "не порушувалося питання про можливі санкції, пов'язаних з "Північним потоком-2". Він пояснив, що з точки зору США цей проект газопроводу не допоможе Європі забезпечити енергетичну безпеку.
"Всі (Трамп і лідери країн Прибалтики - ред.) погодилися, що потрібно, щоб це ("Північний потік 2" – ред.) було зупинено", - додав представник Білого дому.
Повідомлялося, що США можуть ввести санкції проти компаній, які візьмуть участь у будівництві трубопроводу "Північний потік-2".
Також Президент України Петро Порошенко зазначив, що вважає прихильників будівництва трубопроводу "Північний потік-2" союзниками Росії в її гібридної війні.
Днями компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", отримала дозвіл на прокладання ділянки "Північного потоку-2" в німецькій економічній зоні.
21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.
Наприкінці січня 2017 року влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.
"Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".