UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп нашкодить США, якщо накладе нові мита на товари з Китаю - Bloomberg

Не виключено, що Пекін заслужив покарання за скоєні порушення, однак його потрібно покарати за міжнародними правилами.

Підхід Дональда Трампа до торгівлі безпричинно ображає союзників, протистоїть уявним загрозам і підриває угоди, які йшли на користь США.

Водночас його адміністрація займається законною торговельною суперечкою: Китай підозрюють у викраденні інтелектуальної власності і примушуванні до передачі технологій. Але президент, вочевидь, віддає перевагу відповіді, яка зробить проблему ще гіршою, пише Bloomberg в редакційній статті.

Видання нагадує, що Білий дім розглядає план запровадити мита на імпорт низки споживацьких товарів, щоб покарати Китай за його практики з IP. Перед цим Офіс тогового представника США проводив розслідвання на основі статті 301 Торговельного акту США від 1974 року, яка дозволяє односторонньо запроваджувати мита в якості відплати за нечесну торгівлю.

В цій конкретній справі США обґрунтовано підозрюють Китай у викраденні американських торговельних таємниць, змушуючи американські компанії передавати певні технології в якостті умови ведення бізнесу на китайській території. Таким чином, Пекін допомагав китайським компаніям здобувати критично важливі технології з-за кордону. Зростає консенсус, що ці політики були розроблені для того, щоб перетворити Китай на головного гравця в ключових технологічних сферах у майбутньому. Це поставило під загрозу технологічну перевагу Америки як в комерційній, так і у військовій сфері.

Однак, на думку Bloomberg, запровадження односторонніх загальних тарифів, які розглядає Білий дім, - це не правильна відповідь. Адже вони нашкодять американським споживачам і виробникам навіть за умови, що Пекін не буде відповідати на американські мита (а він, вірогідно буде). Це також підірве систему вирішення спорів СОТ. І можливо вона навіть не витримає такий удар. До того ж, увага перейде з можливих китайських порушень на грубі дії Трампа, що дозволить Китаю притворитися ображеним і невинуватим.

В інтересах США розібратися з проблемами обережно і відповідно до правил. Безумовно, можна поставити під сумнів ефективність СОТ у вирішенні міжнародних суперечок. Система працює дуже повільно. З іншого боку, вона працює. США виграли більшість справ, з якими зверталася до організації.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. 8 березня Трамп підписав розпорядження про введення нових тарифів на імпорт сталі й алюмінію.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Раніше видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.