UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп може найближчим часом ввести мита на імпорт технологічних товарів із Китаю – Reuters

У списку може опинитися понад 100 найменувань.

Адміністрація президента США розглядає можливість вже найближчим часом ввести мита на імпорт китайських товарів. Нові обмеження стосуватимуться технологічного та телекомунікаційного сектора, який становить близько 60 мільярдів доларів, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела, які брали участь в обговоренні.

Сполучені Штати планують обкладати митом споживчу електроніку. Загалом у списку може опинитися понад 100 найменувань товарів.

Наголошується, що США мають намір обмежити імпорт, щоб покарати китайські технологічні компанії за їхню політику, що змушує американські компанії відмовлятися від своїх технологічних секретів в обмін на право працювати в країні.

Так, за інформацією одного із співрозмовників інформагентства, нові тарифи пов'язані з розслідуванням ймовірного викрадення американської інтелектуальної власності в Китаї, яке почалося в серпні за указом Трампа, і що нові обмеження можуть бути введені найближчим часом.

Білий дім наразі відмовився коментувати цю інформацію.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. 8 березня Трамп підписав розпорядження про введення нових тарифів на імпорт сталі й алюмінію.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Раніше видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.