Французька Total виходить зі своїх проблемних проектів в Росії. Слідом за Штокманом Total покине і СП з "Лукойлом" з розробки ділянок з важкодобувної нафтою: працювати в умовах санкцій неможливо. Втім, інші проекти в РФ компанія має намір зберегти, підтвердив глава Total в Росії Жак де Буассезон, пише в четвер газета "Коммерсантъ".
"Лукойл" збирається компенсувати Total витрати на придбання трьох ліцензій на ділянки з важкодобувною нафтою, розповів у середу глава російської компанії Вагіт Алекперов.
"Ми домовилися, що продовжимо роботу самостійно",- уточнив він, додавши, що Total "безумовно зможе повернутися в проект після санкцій". Глава Total в Росії Жак де Буассезон підтвердив виданню, що "компанія хоче відновити співпрацю з ЛУКОЙЛом, як тільки санкції будуть зняті".
У першій половині 2014 року Total придбала права на три ліцензійні ділянки. Ці активи були внесені до СП з "ЛУКОЙЛом", а той вклав у СП Галяновську ділянку. В геологорозвідку сторони за два роки збиралися вкласти 120-150 мільйонів доларів.
Проект став проблемним для Total влітку 2014 року, коли проти Росії були введені санкції, що забороняють іноземним компаніям працювати на шельфі та у видобутку сланцевої нафти. Джерело газети, близьке до СП, вказує, що ресурси баженовської свити формально не сланцеві, "але робота там іноземцям все одно заборонена". Фактично роботи над проектом вів ЛУКОЙЛ. За умов своїх ліцензій, Total повинна протягом трьох років приступити до сейсморозвідки і пробурити на Східно-Ковенском ділянці як мінімум одну свердловину, а на Ляминском-3 і Ташинском - мінімум дві.
"Сторони хочуть зберегти ліцензії, працювати там може тільки ЛУКОЙЛ, тому логічно, що компанія їх викупить. Але формально СП, швидше за все, продовжить існувати",- говорить співрозмовник "Комерсанта". Згодом ліцензії можуть повернутися назад до Total, уточнює він.