UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес проти влади: в Україні запустили реєстр осіб, які зловживають становищем

Реєстр створив громадський рух "Маніфест 42".

В Україні запускається реєстр "Маніфесту 42", до якого будуть включені особи, які зловживали владою з метою тиску на бізнес. Про це повідомив на пресконференції співзасновник громадської спілки "Маніфест 42" Олександр Соколовський, голова Організації роботодавців легкої промисловості, передає Інтерфакс-Україна. 

Процедура включення у Реєстр передбачає кілька етапів:

"Реєстр Маніфесту 42 – наша відповідь на свавілля тилових силовиків та чиновників, які тиснуть на бізнес. В умовах війни ця проблема стала загрозою для національної безпеки України. Ми в жодному разі не беремося підміняти судові та дисциплінарні інстанції. Йдеться про інститут репутації. Разом із законодавчими змінами та іншими ініціативами "Маніфесту 42" Реєстр спрямований на подолання проблеми безкарності осіб, які грубо зловживають владою", – відзначив Олександр Соколовський.

За його словами, що включення у Реєстр Маніфесту 42 означатиме для особи початок ініційованої громадськістю процедури притягнення до відповідальності. При цьому будуть інструменти публічного тиску через ЗМІ, професійні адвокати, а також передбачені законом дисциплінарні комісії при правоохоронних органах.

Читайте також: «Маски-шоу» проти бізнеса: чому правоохоронці в Україні легко порушують закон

Також спілка "Маніфест 42" звернулась до президента Володимира Зеленського та закликала внести до Верховної Ради законопроєкти, метою яких є захист бізнесу від корупційного тиску силовиків. Підготовлено два законопроєкти, перший з яких передбачає запровадження мораторію на арешт рахунків та "маски-шоу" за участю силовиків на період дії воєнного стану. Другий законопроєкт передбачає надання адвокатам додаткових інструментів захисту підприємців, проти яких порушено кримінальні справи, а також обмежує правоохоронців у сферах, де спостерігається найбільше зловживань.

"Маніфест 42" – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів. 

ZN.UA писало, що перевірки бізнесу в Україні досить популярні. Бізнес жаліється владі та особисто Президенту, але це не дає результатів. Навпаки, кількість перевіряючих зростає. Про це читайте у матеріалі "Чому «маски-шоу» такі популярні в Україні та як зменшити тиск на бізнес".