Екс-прем'єр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко направила заяву до Міжнародної групи з протидії відмивання брудних грошей (FATF) щодо угод "Чорноморнафтогазу" щодо купівлі бурових установок кораблів супроводу і чекає належної реакції.
Про це на прес-конференції 17 травня заявив захисник екс-прем'єра, народний депутат Сергій Власенко.
"Станом на сьогоднішній день ми підготували і Юлія Володимирівна підписала заяву, адресовану до європейських структур, у тому числі й FATF, щодо угод, пов'язаних з так званими "вишками Бойка", - сказав Власенко.
"Ми сподіваємося, що заява Юлії Володимирівни допоможе довести до логічного завершення розкриття цієї угоди, пов'язаної з вишками, які були придбані "Чорноморнафтогазом", - зазначив захисник.
У свою чергу, член фракції "БЮТ-Батьківщина" Остап Семерак зазначив, що "результатом цієї операції стало те, що було вкрадено і відмито з українського бюджету як мінімум 3 млрд 200 млн грн".
Відповідаючи на питання про те, яка може бути реакція, зокрема з боку FATF, на відповідні заяви української опозиції, Власенко сказав: "За регламентом FATF проводить попередню перевірку, надалі можливо кілька варіантів розвитку подій. Зокрема, один варіант, на який ми і розраховуємо, - це відправлення матеріалів до правоохоронних органів тих країн, які є в цій угоді".
Він пояснив, що це стосується правоохоронних органів Латвії, правоохоронних органів Великобританії та Північної Ірландії і результатом може бути порушення відповідних кримінальних справ в рамках національного законодавства цих країн.
Відповідаючи на питання про те, хто конкретно з українських чиновників фігурує в зібраних опозицією доказах, Семерак зазначив: "Прізвища українських чиновників абсолютно зрозумілі ... готовий назвати конкретні прізвища. Це міністр палива та енергетики Бойко: людина, яка курирує "Чорноморнафтогаз"... Також в угоді є банк, власником якого є пан Фірташ і пан Фурсін. У нас є цьому докази".
Семерак додав, що мова йде про незаконність проведення тендерів, і підкреслив, що правоохоронні органи України, на жаль, не відреагували на ці порушення.
"При цій владі санкцій з боку правоохоронних органів України не буде", - вважає народний депутат.
Нагадаємо, як писало ZN.UA, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередники. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Натомість переможцем виявилась «Ризька корабельня» з ціною близько $400 млн.!zn
Читайте також:
Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка
Нюанси добування інформації у видобувачів газу
«Вишка Бойка» спливла біля Аскольдової могили