UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Терміново врегулювати військовий облік жінок та закордонних відряджень українців": владі висунули три вимоги

Владу просять не поглиблювати проблеми.

Фахівці українських аналітичних центрів проаналізували проєкт Мінекономіки щодо закордонних відряджень та низку нормативно правових актів щодо військового обліку українок, і закликають владу не поглиблювати проблем й терміново врегулювати ці питання до 1 жовтня. Відповідне звернення є у розпорядженні ZN.UA.

Читайте також: Військовий облік жінок: які зобов’язання він накладає на українок

Звернення підписали представники Центру економічної стратегії, Інституту соціально-економічної трансформації, Інституту податкових реформ, Палати податкових консультантів, Інституту фінансів та права, Мережі захисту національних інтересів “АНТС”.

"У цей час неприпустимими є додаткові обтяження для українців та українок, які у вкрай складних умовах залишаються в Україні працювати, або планують повернутись з-за кордону до України", - йдеться в зверненні.

Читайте також: Мобілізація в Україні: як чоловікам виїхати у робоче відрядження за кордон

Зазначається, що експерти аналітичних центрів підтримують суттєве зменшення військовозобов'язанних професій для жінок, а також добровільність обліку.

Водночас закликають терміново:

Читайте також: Чиновникам заборонили працювати з-за кордону без оформлення відрядження

Щодо закордонних відряджень - аналітичні центри пропонують реалізувати модель закордонних відряджень для українців, яка була напрацьована та погоджена робочою групою по Відновленню економіки Плану відновлення України, за якою українці зможуть виїздити за кордон на термін до двох тижнів.

Водночас додатковий контроль та облік українців при короткострокових відрядженнях в межах України - не є доцільним взагалі , зазначили експерти.

Читайте також: Кабмін заборонив всі закордонні відрядження бюджетників, окрім своїх власних

Нагадаємо, кілька днів тому заступниця Міністра оборони Ганна Маляр у своєму зверненні зазначила, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Ще раз нагадую - йдеться про добровільну постановку на військовий облік”.