UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тепловики знову кажуть про ризик зриву опалювального сезону

Держава продовжує не виконувати зобов'язання щодо компенсації різниці в тарифах, газовики продовжують тиснути на тепловиків, вимагаючи погасити борги.

Тепловики направили звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, в якому порушується давно наболіла тема - зрив опалювального сезогу через розрахунки в галузі, зокрема, з монопольним постачальником газу для підприємств теплоенергетики «Нафтогазом Трейдинг». Про це повідомляє пресслужба МА "Укртеплокомуненерго".

"Для проходження опалювального сезону без припинення теплопостачання чи без підняття тарифів на тепло та гарячу воду, необхідно прийняти відповідні змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік» в частині забезпечення компенсації різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води", – зазначено у зверненні.  

Читайте також: Тепловики знову бунтують: тарифи для населення на тепло з 1 червня доведеться підвищувати в 3 рази

Укртеплокомуненерго звертає увагу, що у 2022 році органами центральної влади не були виконані норми Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» в частині виділення 14 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

При цьому органи місцевого самоврядування та їх комунальні підприємства свої зобов'язання виконали та стримали тарифи на тепло для населення.

Читайте також: За рахунок чого Нафтогаз збирається компенсувати величезний розрив між цінами на газ для населення і ринковими: роз'яснення компанії
 

"Сьогодні підприємства комунальної теплоенергетики не мають достатніх фінансових ресурсів для виконання вимог газопостачальних компаній саме через державну політику невиконання зобов’язань щодо компенсації різниці в тарифах, що без втручання Уряду призведе до неспроможності підприємств комунальної теплоенергетики забезпечувати мешканців громад теплом і гарячою водою через відсутність коштів на виплату заробітної плати працівникам, сплату податків, виконання ремонтних робіт, а також ліквідацію наслідків збройної агресії РФ", - наголошують тепловики.