UA / RU
Підтримати ZN.ua

Танкобудівники ІГ "Арей" мають намір оскаржити рейдерське захоплення своїх цехів у британському суді

З території оборонного підприємства серед білого дня вивозиться обладнання.

Юристи Інженерної групи "Арей", яка займається ремонтом та розробкою бронетехніки для ЗСУ, готують позов до британського суду у зв'язку із захопленням свого промислового цеху рейдерами.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Згурець. Автор зазначає, що "Арей" запропонував дуже актуальну для ЗСУ програму створення перспективної бронетехніки (зокрема – проекти танка "Тірекс" та БКМ "Гекон"). Розробки групи увійшли до держоборонзамовлення на 2017 рік.

Автор зазначає, що "арейці", маючи на руках довгостроковий договір оренди столичного заводу "АТЕК", викупили його борги і контрольний пакет акцій, а потім завезли туди обладнання для добудови технологічної лінії з виробництва бронетехніки і почали відновлювати завод.

Згурець відзначає, що потім сталося несподіване – площі підприємства були захоплені в результаті рейдерської атаки. Вже вісім місяців на його територію не можуть потрапити ані співробітники "Арея", ані військпреди, ані представники ВСУ,

Керівництво "Арея" стверджує, що з території підприємства серед білого дня вивозиться обладнання, а випробування БКМ "Гекон" і роботи зі створення важкої БМП було фактично зірвано. Разом із заводом було, як зазначається, захоплено і військову техніку Міноборони.

"За фактами диверсії, знищення оборонного підприємства та крадіжки військової техніки СБУ відкрила кримінальне провадження, але воно ніяк не заважає розграбуванню виробничих потужностей заводу та підготовки будівельного майданчика під багатоповерхівки. 11 квітня 2017 р. начальник ГШ ЗСУ Ст. Муженко звернувся до голови СБУ Ст. Грицака з вимогою вирішити проблему з виконанням державних оборонних замовлень інженерної групою "Арей". Але вимога Ст. Муженка було повністю проігноровано", – зазначають керівники "Арея".

Як відзначає Згурець, про ситуацію навколо "Арея" і зриви держзамовлень з важкої бронетехніки знають і президент, і міністр оборони, і начальник Генерального штабу, і генеральний прокурор, але тим не менш 8 місяців проблема не вирішується.

"Європейські юристи ІГ "Арей" готують позов до британського суду. Хоча, напевно, дивно звучатиме в заморському суді: українські зброярі в чужій країні й чужих судах намагаються відвоювати право на захист своєї ж держави", – резюмує автор.

Детальніше про ситуацію з "Ареєм" та проблеми переозброєння ЗСУ современнойй бронетехнікою читайте у статті Сергія Згурця "Броненепробивальність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".