UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові ціни на продовольство за рік впали на 18%

У листопаді основні продукти харчування продовжували дешевшати. Ціни на цукор стабільно ростуть вже третій місяць поспіль.

Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) склав у листопаді 2015 року 156,7 пунктів, що на 1,6% нижче переглянутого середнього значення за жовтень і на 18% нижче в порівнянні з листопадовим значенням 2014 року.

Індекс цін на зернові скоротився в листопаді 2,3% у порівнянні з жовтневим показником. У першу чергу, знизилося середнє значення індексу цін на фуражне зерно, що обумовлено підтвердженими обсягами пропозиції з боку Сполучених Штатів, найбільшого в світі виробника і експортера кукурудзи.

Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився на 3,1 % в порівнянні з показником жовтня. Причиною стало зниження цін на енергоресурси і позитивні прогнози щодо виробництва сої в Сполучених Штатах, а також поліпшення умов для її зростання в Південній Америці.

Індекс цін на молочну продукцію знизився на 2,9%, оскільки в листопаді впав попит на молочні продукти, ціни також знизилися, і найбільші імпортери створили запаси, необхідні для покриття нагальних потреб. Ціни на м'ясо знизилися, тоді як ціни на цукор стабільно ростуть вже третій місяць поспіль.

Читайте також: Кримські татари хочуть влаштувати не продовольчу, а громадянську блокаду Криму

Індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, який відстежує ціни на п'ять основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках. Це об'єднана ціна субіндексів зернових, м'яса, молочних продуктів, олії та цукру.

Україна у 2014 році зібрала рекордні 63,8 млн тонн зерна і зернобобових культур (без урахування Криму), що на 2,4% більше, ніж у 2013 році. Фактичні обсяги експорту з України зернових з продуктами переробки у 2014/2015 МР (липень-червень) склали 34 млн 805 тис. тонн, що також є рекордом.

Україна за станом на 1 грудня 2015 року обмолотила зернові та зернобобові культури на 14,5 млн га, або 99% прогнозованих площ, зібравши 60 млн тонн зерна.