UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заарештував рахунки "Укргазвидобування"

Підприємство не може функціонувати в нормальному режимі вже тиждень.

Суд заарештував банківські рахунки "Укргазвидобування", ускладнивши відвантаження палива виробництва "Шебелинського заводу" і скрапленого газу інших газопереробних заводів. Про це enkorr повідомили контрагенти держкомпанії і представники УГД.

"Справді весь тиждень рахунки арештовані, ми писали про цей ризик раніше на сайті. Нормально вантажити продукцію не можемо, відвантаження здійснюються тільки на підставі раніше отриманих передоплат", - розповіли в "Укргазвидобуванні".

10 жовтня УГД закликала уряд і президента перевірити дії працівників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і не допустити незаконне стягнення з держкомпанії на користь ФК "Фінгруп Фактор" понад 215 млн грн.

У 2013 році "Укргазвидобування" залучила у "Дельта Банку" кредит 150 млн грн. Кредит був погашений в серпні 2017-го, коли банк вже перебував в управлінні ФГВФО. Незважаючи на це "Дельта Банк" подав новий позов, в якому просив стягнути з "Укргазвидобування" щодо цього ж кредиту 215 млн грн. Цей борг надалі був переуступлений ФК "Фінгруп Фактор" з дисконтом у майже 70%.

ФК "Фінгруп Фактор", згідно з реєстром юридичних осіб, належить родині Астіон – Василю, Євгенію і Ользі (першим двом по 45%, останній – 10%).

Василь Астіон - депутат Дніпропетровської обласної ради від партії "Відроження", який відомий як один з найбільш впливових латифундистів свого регіону разом зі своїм тестем - головою Федерації дзюдо Дніпра Михайлом Кошляки, пише Finbalance.

Братам Астіон та Михайлу Кошляки спільно належить група компаній Dnipro Agro, яка обробляє близько 50 000 га землі.

Повідомлялося, що слідчі Державного бюро розслідувань спільно з співробітниками Служби безпеки та Національної поліції зафіксували факт участі чиновників АТ "Укргазвидобування" в організації схеми незаконного заробітку на утилізації небезпечних відходів буріння.