UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд скасував норму про заборону будівництва багатоповерхівок у селах

З 2 вересня рішення суду вступило в законну силу.

Громадська організація "КУС" виграла судову справу і тим самим відмінила заборону на будівництво багатоповерхових будинків в селах з населенням понад 1 тисячі осіб. Про це пише ЕП з посиланням на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду Києва.

Таким чином апеляційний суд відхилив скаргу Міністерства розвитку громад і територій на рішення Окружного адмінсуду про визнання протиправним скасування наказу міністерства про закріплення в державних будівельних нормах заборони на будівництво багатоповерхових будинків в селах з населенням понад 1 тис осіб і кварталах садибної забудови.

Тепер с 2 вересня рішення вступило в законну силу і відповідні норми ДБН більше не діють.

Нагадаємо, що згідно з скасованим судом пункту ДБН Б.2.2-12: 2019 "Планування та забудова територій", максимальна допустима висота житлової забудови в селах з населенням понад 1 тис. осіб становить 12 м (чотири поверхи). Розміщення багатоквартирних (секційних) будинків в кварталах садибної забудови не допускається. У містах з населенням до 50 тисяч забороняється будувати будівлі вище 27 метрів (до 9 поверхів включно), з населенням 50-100 тисяч - більше 48 метрів (до 16 поверхів включно).

Читайте також: Кабмін підготував нові санкції проти причетних до будівництва та експлуатації Керченського мосту

Повідомлялося, що за результатами січня-червня 2021 року введення в експлуатацію житла в Україні збільшився на 29,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. А саме виріс до 4 млн 797,2 тис. Кв. м.

Як писало ZN.UA, існує думка, що найкращим захистом інтересів інвесторів в житлову нерухомість є банки. Логіка така: під час покупки житла на стадії будівництва складається договір не з забудовником, а з банком, який фінансує це будівництво. Банк для майбутнього власника нерухомості в такому випадку виступає ескроу-агентом.В свою чергу, фінустанова ретельно перевіряє забудовника і контролює цільове використання виданих йому на будівництво грошей. Про це в своєму матеріалі "Реформа містобудування. Правда і міфи" для ZN.UA написала народний депутат Олена Шуляк.