UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд Швейцарії підтвердив правомірність вимог "Укрнафти" за експропрійовані активи в Криму

Арбітражне провадження по АЗС компанії триває.

Верховний суд Швейцарії ухвалив рішення, яким підтвердив правомірність звернення ПАТ "Укрнафта" в міжнародний арбітражний суд для захисту своїх активів на території Автономної Республіки Крим, які були незаконно захоплені російськими окупантами. Про це повідомила прес-служба компанії.

У прес-службі нагадують, що після захоплення Криму в 2014 році РФ із застосуванням сили позбавила "Укрнафту" прав власності на 16 автозаправних станцій.

Міжнародний арбітражний суд визначив Швейцарії як місця арбітражу. Однак РФ не визнала компетенції міжнародного арбітражного суду і оскаржив рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнавав наявність у нього юрисдикції, у Верховному суді Швейцарії.

"Верховний суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом "Укрнафти" проти РФ на підставі згаданого договору. Відповідно, арбітражне провадження продовжиться і найближчим часом очікується остаточне рішення по суті справи. "Укрнафта" чекає, що це рішення підтвердить її право на компенсацію в $ 50 млн від РФ за експропріацію майна", - йдеться в повідомленні.

У компанії також відзначають, що рішення Верховного суду Швейцарії також може вплинути на рішення інших судів у аналогічних справах українських компаній проти РФ.

Повідомлялося, що Швейцарський федеральний суд відхилив скаргу уряду РФ і підтвердив, що женевський арбітраж може розглянути вимоги 12 фірм з України про компенсації за "націоналізацію" РФ активів у Криму.

Як писало DT.UA, українські компанії обґрунтовують свої позови порушенням РФ українсько-російської угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Зазначена угода - мабуть, єдиний інструмент, що дозволяє їм відстояти свої права в рамках міжнародного права.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами "Приватбанку", – порядку 42% акцій.

Детальніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Кара гаазька" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".