UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд не дозволив Коломойському заблокувати розслідування діяльності екс-власників "Приватбанку"

Позов щодо співпраці НБУ, Мінфіну та "Приватбанку" з міжнародними експертами залишився без розгляду.

Київський районний суд Одеси залишив без розгляду позов олігарха Ігоря Коломойського, яким той намагався заблокувати співпрацю Національного банку України, Міністерства фінансів і "Приватбанку" з українськими та міжнародними компаніями, співробітники яких займались розслідуванням діяльності екс-співвласників "Приватбанку" і супроводженням справ щодо його націоналізації.

Відповідне рішення суд ухвалив 18 жовтня, проте повідомлення про нього на офіційному сайті НБУ з'явилося лише у вівторок, 23 жовтня. Ухвалюючи відповідне рішення, суд погодився з тим, що Коломойський під час подання позову зловживав своїми процесуальними правами та намагався затягнути судовий розгляд.

На думку суддів, подаючи позов до ТОВ "Телекомпанія "АРС" щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, позивач намагався штучно змінити територіальну підсудність позовних вимог до інших співвідповідачів, зареєстрованих у Києві та за межами України.

Крім цього, основні та похідні вимоги у позові Коломойського мають різний предмет спору, що свідчить про їх непов'язаність. До того ж, ідентичні вимоги наявні у позові Коломойського, який перебуває в провадженні Солом'янського районного суду Києва з грудня 2017 року.

"Національний банк задоволений справедливим рішенням суду... Вважаємо неприпустимим створення перешкод для розслідування подій, що призвели до багатомільярдної нестачі капіталу "Приватбанку" та створили безпідставні додаткові витрати для держави", - наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи НБУ Віктор Григорчук.

Зазначимо, надані НБУ результати розслідування компанії Kroll, що проводила forensic audit фінансової установи, підтвердили попередні висновки регулятора про шахрайські дії і нанесенні "Приватбанку" збитки у розмірі щонайменше 5,5 мільярдів доларів.

У грудні 2017 року вже державний "Приватбанк" домігся, щоб Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шести компаній, які їм ймовірно належать або перебувають під їхнім контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

До початку слухань у Високому суді Лондона відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 мільярдів гривень. Наприкінці червня 2017 року Кабінет міністрів вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 мільярдів гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.