UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд дозволив затримання ексголови НКРЕКП у "справі Роттердам+" - ЗМІ

Відсутність цього рішення була головною перепоною для розшуку Вовка Інтерполом.

Київський суд у четвер, 5 вересня, дозволив затримання ключового підозрюваного у "справі Роттердам+", колишнього очільника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка,

"Як щойно нам стало відомо з достовірних джерел, київський суд заочно арештував головного фігуранта справи "Ротердам+" Дмитра Вовка. Також суд дозволив НАБУ затримати Вовка і доставити в суд для розгляду міри запобіжного заходу. Така процедура", - повідомляє Telegram-канал The Newsroom.

Саме відсутність цього рішення була головною перепоною для розшуку Вовка Інтерполом. За даними ЗМІ, ексголова НКРЕКП переховується від слідства в Бельгії.

Згодом директор Національного антикорурупционного бюро (НАБУ) Артем Ситник підтвердив, що Солом'янський районний суд Києва дозволив затримання Дмитра Вовка. "Суд дав дозвіл на його затримання", - цитує Ситника "Інтерфакс-Україна".

За його словами, коли мова йде про міжнародний розшуку, окремо постає питання про затримання і окремо - про арешт. "На сьогодні є рішення суду, яким надано дозвіл на затримання", - пояснив директор НАБУ.

Зазначимо, 8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру шістьом колишнім топ-посадовцям у "справі Роттердам+". Генеральному директорові "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому і гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.

Солом'янський суд заарештував ексчленів НКРЕКП Володимира Євдокимова і Тараса Ревенка з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.

Нагадаємо, 19 липня НАБУ прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної компанії ICU у Києві. Обшук проводився у межах розслідування "справи Роттердам+".

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"- хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".