UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створення Боргового агентства України є передчасним і контрпродуктивним — експерт

В майбутньому питання впровадження агентської моделі управління державним боргом буде доречний лише при формуванні ємного внутрішнього ринку цінних паперів, мінімізації ризиків умовних зобов'язань держави і радикальному підвищенні ефективності державного управління.

Створення Боргового агентства України як центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, а також надання йому широкого кола повноважень за розмитої системи відповідальності є передчасним і контрпродуктивним.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру "Оптіма". На її думку, у майбутньому питання впровадження агентської моделі управління державним боргом буде доречним лише при формуванні місткого внутрішнього ринку цінних паперів, мінімізації ризиків умовних зобов'язань держави і радикальному підвищенні ефективності державного управління.

"До цього ж часу більш актуальними питаннями для України є модернізація діяльності департаменту боргової політики в складі Мінфіну, взаємне узгодження монетарної та фіскальної політик, а також налагодження ефективної координації поточної діяльності Мінфіну, Казначейства і НБУ", - підкреслює експерт.

Детальніше про новий закон читайте в статті Тетяни Богдан "Що зміниться в системі управління державним боргом?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".