UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стратегія Євросоюзу не передбачає імпорту російського СПГ — експерти

В Європу в 2017 р. СПГ надходив з 14 країн.

Стратегія Євросоюзу не передбачає імпорту російського СПГ, оскільки фактично з РФ уже й так імпортується 39% газу. Навпаки, для зменшення залежності від РФ було заплановано реалізувати низку інфраструктурних проектів, у тому числі будівництво СПГ-терміналів у Польщі, Греції, Хорватії, країнах Балтії. Термінали в Польщі та Литві вже введені в експлуатацію.

Про це в своїй статті для DT.UA пишуть Михайло Гончар і Ігор Стукаленко, Центр глобалістики "Стратегія ХХІ". За їх словами, в Європу в 2017 р. СПГ надходив з 14 країн.

"Найбільші обсяги імпортувалися традиційно Іспанією, Францією, Італією, Великою Британією, які давно мають справу з СПГ, а також Туреччиною. Загальний обсяг, за даними компанії BP, становив 65,7 млрд кубометрів. Зі США надійшло 2,6 млрд кубометрів у вигляді СПГ. Найбільшими постачальниками традиційно були Катар, Алжир, Нігерія, Норвегія, - відзначають експерти. - Однак обсяги експорту СПГ зі США зростають високими темпами. В 2017 р. експортовано 17,4 млрд кубометрів, що в чотири рази перевищує показник 2016-го. За той же період експорт російського газу збільшився лише на 6%. Наочно демонструє зростання американського експорту до Європи четвертий квартал 2018 р., коли експортні обсяги збільшилися в понад чотири рази".

Детальніше про реальний і фейковий вплив російських енергоресурсів читайте в статті Михайла Гончара та Ігоря Стукаленка "СПГ-фактор у гібридній війні Росії в Європі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".