UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страхові компанії відмовились страхувати українські та російські судна від ризиків війни — Reuters

Страхові договори мали оновити 1 січня, однак страховики відмовились.

Страховики суден заявили, що скасовують покриття ризиків війни для  Росії та України після виходу перестраховиків із регіону через великі збитки, повідомляє Reuters.

Зазвичай контракти на страховку  поновлюють з 1 січня, однак цього року американські, британські та західні компанії страховика P&I заявили, що більше не можуть пропонувати покриття ризиків війни у регіоні. При цьому Клуби P&I (захисту та відшкодування збитків) American, North, UK та West є одними з найбільших страхових компаній, які страхують близько 90% світових суден.

Зокрема UK P&I Club заявив 23 грудня, що проблема виникла через відсутність можливості перестрахування, більш відомого як ретроцесія.

«Перестраховики Клубу більше не в змозі забезпечити перестрахування воєнних ризиків під впливом територіальних ризиків Росії, України чи Білорусі», – йдеться в повідомленні компанії.

Судна, як правило, мають страховку P&I, яка покриває претензії щодо відповідальності третіх осіб, включаючи екологічну шкоду та травми. Окрема угода щодо корпусу та механізмів захищає судна від фізичних пошкоджень.

Зміни в політиці страховиків ускладнять судновласникам або фрахтувальникам пошук страховки, підвищать ціни та можуть означати, що деякі кораблі вийдуть в море незастрахованими, кажуть джерела в галузі.

Читайте також: Росія знайшла спосіб страхувати танкери з нафтою

Ззаначимо, що з лютого 2022 року українське судноплавство фактично заблоковане через російську агресію та ризики ураження. Зокрема зерно з українських портів в рамках "зернової ініціативи" вивозять не українські судна. Зокрема під час кризи, коли Росія заявила про вихід із зернової угоди, страховики відмовились покривати ризики суден, які вивозили продовольство з українських портів.