UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стан економіки Росії може бути гіршим, ніж про нього думають – Business Insider

В оточенні Путіна бояться загроз від невдоволення через зниженням рівня життя в країні.

Економіка 3 страждає віж повномасштабної рецесії і, на думку аналітиків, її стан, можливо, навіть гірший, ніж про неї думають сторонні спостерігачі.

Про це на сторінках Business Insider пише оглядач Роб Гарвер, нагадуючи, що минулого року економіка РФ постраждала не лише від економічних санкцій Заходу, а й від обвалу цін на нафту, який викликав падіння вартості рубля. І зараз, коли вартість бареля знов почала зменшуватися, російська валюта поповзла вниз. Економічні наслідки від цього відчувають всі мешканці країни.

"Міністр економічного розвитку РФ сказав, що зараз 60 з 83 регіонів країни страждають від кризи. І навіть існують оцінки, які свідчать, що 20 з них на межі дефолту, хоча Кремль не хоче про це оголошувати", - розповіла старший аналітик StratforЛорен Гудріч.

За її словами, криза в Росії почалася ще минулого року і борги за останні кілька років у регіонах зросла на 100-150%. В МВФ підрахували, що цього року скорочення економіки РФ досягне 3,5%. Інвестувати в російську економіку будуть все менше, а споживання залишиться в'ялим. При цьому місцеві компанії не матимуть доступу до ринків капіталів через санкції Заходу.

"Президент Володимир Путін зіштовхнувся зі значним занепокоєнням серед свого оточення щодо того, що режим, який він збудував за рахунок грубої сили і на власній популярності, навряд чи зможе вижити після його відходу від управління державою. Або ж проблеми можуть виникнути через падіння рівня життя, який в часи президентства Путіна постійно зростав", - йдеться в статті.

Непередбачуваним лишається те, наскільки небезпечними економічні проблеми Росії будуть для самого Путіна. Видання Financial Times писало, що російський президент схожий на таргана з дитячого вірша Чуковського, який залякав усіх навколо. Тому не варто ототожнювати російський народ з їхнім лідером.

У свою чергу, видання Rzeczpospolita писало, що російський президент розуміє, що в умовах санкцій і падіння економіки, в нього лишилося замало часу. Путіну набридло чекати краху України, тому бої в Донбасі знову посилилися. У свою чергу, на сторінках New York Times болгарський експерт Іван Крастєв писав, що Захід неправильно розуміє Путіна. Європейці і американці пропускають повз увагу ментальність "судного дня", яка нині охопила російську політичну еліту. Щоб зрозуміти поведінку Росії, варто більше дивитися на розпад СРСР, ніж на зміну цінностей і геополітичні інтереси.