UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стало відомо, де з 1 січня підніметься плата за доставку газу

Проєкти нових цін, які вже пройшли обговорення на місцях, виставлені для обговорення на сайті НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднила низку проєктів постанов щодо встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для 40 облгазів. Тарифи мають набрати чинності з 1 січня 2022 року.

Так, згідно з поектами, для споживачів, що користуються послугами "Волиньгазу", ціна за доставку газу не зміниться. Компанія вирішила залишити свій тариф на рівні 1,88 грн за куб. м.

У деяких постачальників ставки навіть впадуть. Наприклад, у компанії "Рівнегаз" – ставка знизиться з 2,02 до 1,85 грн. Також на кілька копійок зменшилися ціни у "Тернопільгазу", "Полтавагазу", компанії "Хмельницькгаз" та ще кількох інших.

Серед облгазів, що пропонують зростання ціни, - "Харківгіргаз" зі ставкою 0,52 грн за кубічний метр, "Криворіжгаз" – 0,64 грн, та "Черкасигаз" із тарифом 0,68 грн за куб.

Найменше зростання ціни за доставку та розподіл газу, планують в "Київгазі". Тут тариф пропонується зміниться із 0,37 до 0,38 грн за 1 куб. м пального.

Загалом, встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу заплановане для АТ "Вінницягаз", АТ "Волиньгаз", ПрАТ "Гадячгаз", АТ "Дніпрогаз", АТ "Дніпропетровськгаз", АТ "Донецькоблгаз", АТ "Житомиргаз", АТ "Закарпатгаз", АТ "Запоріжгаз", АТ "Івано-Франківськгаз", АТ "Київгаз", АТ "Київоблгаз", ВАТ "Кіровоградгаз", ПрАТ "Коростишівгаз", ПрАТ "Кременчукгаз", АТ "Криворіжгаз", ПАТ "Лубнигаз", АТ "Луганськгаз", АТ "Львівгаз", ПАТ "Маріупольгаз", ПрАТ "Мелітопольгаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Одесагаз", АТ "Полтавагаз", АТ "Рівнегаз", АТ "Сумигаз", ПрАТ "Тернопільгаз", ПрАТ "Тернопільміськгаз", АТ "Тисменицягаз", ПрАТ "Уманьгаз", АТ "Харківгаз", АТ "Харківміськгаз", АТ "Херсонгаз", АТ "Хмельницькгаз", АТ "Черкасигаз", АТ "Чернівцігаз", АТ "Чернігівгаз", ПрАТ "Шепетівкагаз", ПрАТ "НГХП "Сірка" та ДП "Кременецьке УПРГ".

Читайте також: Водоканали та газовики подали на затвердження в НКРЕКП суттєво завищені тарифи

Нагадаємо, наприкінці 2020 року оператори газорозподільних мереж (облгази) ініціюювали зростання тарифів на розподіл природного газу на 61-443%. 

Це зацікавило Антимонопольний комітет України, який в січні 2021 року розпочав дослідження щодо обгрунтованості й прозорості тарифів на розподіл газу. Як обіцяли в АМКУ, у разі виявлення порушень НКРЕКП зобов'яжуть виправити ситуацію. Чим закінчилося розслідування , наразі невідомо.

Проте, низку тарифів на розподіл зрештою було знижено.

Як писало ZN.UA, водоканали, як і теплокомуненерго та більшість підприємств галузі, є природними локальними монополіями, і саме своїм позаконкурентним становищем усі вони користуються сповна. 

Відносини нацрегулятора та комунальних підприємств нагадують дитячу гру у піддавки. Левова частка водоканалів свої підприємства не модернізують, НКРЕКП їх за це штрафує, але при впровадженні нових тарифів ці "збитки" до них і закладаються. Ми роками платимо за недбалість!  Як водоканали аргументують необхідність підняття тарифів, йдеться в матеріалі Олександра Сергієнка "Чому комунальні тарифи ростуть?".