UA / RU
Підтримати ZN.ua

США слідом за ЄС будуть вимагати від України компенсацію за перегляд мит

Посол США при СОТ пообіцяв Києву серйозні наслідки за намір переглянути тарифні зобов'язання в рамках цієї організації. "Україна діє як справжній порушник спокою", - стверджує він.

США очікують, що Україна відмовиться від перегляду тарифних зобов'язань у рамках Світової організації торгівлі. У випадку, якщо Київ здійснить свій намір підвищити мито на 371 вид продукції, Вашингтон буде вимагати компенсації. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів посол США при СОТ Майкл Пунке.

"Позиція Сполучених Штатів така ж, як і Європейського Союзу. Україна повинна надати компенсацію відповідним країнам-членам шляхом аналогічного зменшення інших ставок в українській тарифній сітці", - повідомив американський дипломат.

Майкл Пунке підкреслив, що в запити про компенсації від інших країн - членів СОТ ймовірно будуть включені товари з чутливих секторів економіки України. "Чи готові в українському уряді вибирати переможців і переможених у цих чутливих секторах?", - сказав він.

Дипломат стверджує, що потенційно Сполученим Штатам буде видана компенсація за більш ніж 150 тарифними лініями.

За його словами, запропоновані Україною дії викликають серйозні багатосторонні і двосторонні наслідки. "Україна діє як справжній збурювач спокою у СОТ, і потенційними наслідками цього може бути те, що американські та інші компанії просто не будуть готові інвестувати за такого клімату, надаючи перевагу інвестуванню радше в тих країнах, де уряди чітко дотримуються правил відкритого ринку", - зазначив посол США при СОТ.

Нагадаємо, ініційоване торік офіційним Києвом звернення до країн - членів Світової організації торгівлі з пропозицією переглянути максимальні ставки мит на понад 370 видів товарів викликало "серйозну стурбованість" торговельних партнерів, зокрема Сполучених Штатів і Євросоюзу. Українську ініціативу, зважаючи на її масштаби, було названо безпрецедентною. Також було висловлено побоювання, що в результаті може бути запущена ланцюгова реакція по всьому світові, "підсиливши хвилю протекціонізму і торговельних війн".

Запевнення української сторони в повній легітимності і коректності ініціативи не заспокоїли іноземних візаві - в листопаді минулого року з'явилося колективне звернення групи держав - членів СОТ (у числі яких, знову ж таки, були США і ЄС) із закликом до України відкликати свою заявку на ревізію тарифних зобов'язань.

А в лютому нинішнього року з Брюсселя прийшло повідомлення про намір ЄС вимагати повної компенсації в разі перегляду українською стороною своїх зобов'язань.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Майклом Пунке. !zn

Читайте також:

США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

Україна веде переговори про поліпшення умов приєднання до СОТ