Намір України переглянути тарифні зобов'язання в рамках 3 викликав стурбованість більшості членів СОТ, оскільки це може спричинити безпрецедентну напругу для міжнародної торгової системи.
Про це йдеться в переданому ZN.UA коментарі посольства щодо відповідних пропозицій української сторони в рамках ст. 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
"Поданння України за статтею 28 всього через три роки після приєднання до СОТ виглядає як повернення до переговорів про первинні умови вступу України. Кількість тарифних ліній, про які йде мова, робить це найбільшим поданням за статтею 28 із часів створення СОТ. Це ненормальний спосіб ведення справ", - сказано в коментарі.
"Ще більше 100 членів СОТ поділяють нашу стурбованість. Якщо якісь інші країни-члени СОТ підуть шляхом України і спробують передомовитися про умови вступу в Організацію, система СОТ отримає безпрецедентне випробування на міцність", - підкреслили у посольстві США.
У відомстві зазначили, що саме по собі існування прав на перегляд мит, передбачених статтею 28, не означає, що вдаватися до них є мудрим рішенням.
"Члени СОТ можуть відмовитися від своїх зобов'язань, однак такий вчинок може спровокувати інших піти цим шляхом, і в результаті всім стане гірше, ніж було", - підкреслили в посольстві.
Як повідомляло ZN.UA, ініційоване торік офіційним Києвом звернення до країн-членів Світової організації торгівлі з пропозицією переглянути максимальні ставки мит на більш ніж 370 видів товарів викликало "серйозну стурбованість" торговельних партнерів, зокрема Сполучених Штатів і Євросоюзу. Українська ініціатива, з огляду на її масштаби, була названа безпрецедентною. Також було висловлено побоювання, що в результаті може бути запущена ланцюгова реакція по всьому світу, "підсиливши хвилю протекціонізму і торгових воєн".
Запевнення української сторони у повній легітимності і коректності ініціативи не заспокоїли іноземних візаві - в листопаді минулого року з'явилося колективне звернення групи держав - членів СОТ (у числі яких, знову ж таки, були США і ЄС) із закликом до України відкликати свою заявку на ревізію тарифних зобов'язань. !zn
Читайте також:
США слідом за ЄС будуть вимагати від України компенсацію за перегляд мит
США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю