UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують використати для відновлення України заморожені російські активи

Зокрема, йдеться про активи російського Центробанку.

Сполучені Штати Америки розглядають можливість використовувати для відновлення України заморожені активи Центрального банку Росії, повідомила  заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд на Форумі партнерства США та України, організованому Торговою палати Сполучених Штатів.

За її словами, для відновлення України можна використати близько $300 мільярдів на рахунках в іноземних банках, які були заморожені в країнах Заходу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: Єврокомісія не наважується на передачу Україні заморожених грошей Центробанку РФ

Нуланд зазначила, що за найбільш оптимістичними оцінками Світового банку, на відновлення постраждалої від військових дій України знадобиться $411 млрд (€383 млрд).

Вона також додала, що Сполучені Штати працюють над тим, щоб зобов’язати Росію компенсувати спричинені нею руйнування та збитки.

Заступниця держсекретаря нагадала, що американський конгрес раніше схвалив поправку, яка дає змогу передавати конфісковані активи російських бізнесменів для гуманітарної та військової допомоги Україні.

Читайте також: Польща та країни Балтії закликали Єврокомісію прискорити роботу щодо заморожених активів РФ

«У лютому ми оголосили про виділення першого траншу в розмірі $5,4 млн», — сказала Нуланд, маючи на увазі кошти Костянтина Малофєєва, який знаходиться під санкціями США.

США планують направити на відновлення Україи кошти та активи інших російських олігархів, а також обговорюють передачу резервів російського ЦБ.

Раніше повідомлялось, що ЄС має законні повноваження тимчасово залучити щонайменше 33,8 мільярда євро заморожених активів російського Центрального банку, щоб допомогти оплатити реконструкцію України.

19 січня Ендрю Адамс заявляв, що спеціальна група KleptoCapture Міністерства юстиції США почне передачу Держдепартаменту конфіскованих російських активів в найближчі тижні та місяці.

Чому ейфорія від рішення Прокуратури США про конфіскацію активів Малофєєва  є передчасною, а сам процес буде непростим і нешвидким, пояснював Андрій Вігиринський у статті «Чим важливий кейс «активів Малофєєва».