UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і 11 країн погодили створення ЗВТ "Транстихоокеанське партнерство"

Нова зона вільної торгівлі охопить 40% світової економіки.

Представники США та 11 держав Тихоокеанського узбережжя досягли історичної угоди щодо договору про Транстихоокеанське партнерство. Ця угода стане для США найбільшою торговою угодою за останні 20 років, з часів підписання ЗВТ з Канадою і Мексикою (НАФТА), пише Bloomberg.

Договір передбачає взаємне скасування понад 18 тисяч податків і зборів для 12 учасників ТТП. Обама також розцінює підписання даного договору як один з пунктів концепції США "повороту до Азії".

У той же час, членами нової "мегазони" вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні стали не лише США та азійські країни. У ТТП беруть участь Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі і Японія.

Примітно, що спочатку Транстихоокеанскепартнерство не був проектом США, його заснували чотири країни по обидві сторони Тихого Океану - Бруней, Чилі, Нова Зеландія і Сінгапур в 2005-2006 роках. Пізніше інтерес до даного торгового партнерства виявили ще вісім країн, таких як США, Канада, Австралія, Мексика, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Перу.

Китай залишився "за бортом угоди", причому сам Обама, коментуючи узгодження документа, підкреслив, що він, крім економічних вигод для сторін договору, є противагою зростаючому впливу Китаю в регіоні.

"Коли 95% наших потенційних споживачів живуть за межами наших кордонів (США - ред.), ми не можемо дозволити країнам як Китай писати правила світової економіки", - заявив Обама.

Переговори тривали п'ять років. При укладенні загальної угоди, нова ЗВТ вбере в себе дві п'яті світової економіки і третю частину всієї світової торгівлі.

Читайте також: Єлісєєв розповів, як Путін в Парижі вимагав від України відкласти ЗВТ з ЄС ще на рік

Найбільшою ЗВТ в світі на даний момент є формат АСЕАН+Китай.

Раніше повідомлялося, що паралельно з переговорами про ТТП, завершуються переговори про створення іншої рекордної зони вільної торгівлі - між США та Євросоюзом.