UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готують санкції проти китайських банків за підтримку Росії у війні — WSJ

Торгівля Пекіна з РФ товарами подвійного призначення допомогла Москві відновити військову машину.

США готують санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи, що, як сподіваються американські чиновники, зупинить підтримку російського військового виробництва з боку Пекіна, повідомляє Wall Street Journal, посилаючись на джерела.

Читайте також: Сі Цзіньпін запропонував чотири принципи для вирішення “української кризи”

Американські чиновники кажуть, що застосування санкцій проти банків є варіантом “ескалації” на випадок, якщо дипломатичні заходи не зможуть переконати Китай обмежити експорт до РФ товарів подвійного призначення.

Відключення банків від доступу до долара часто використовується як крайній засіб, оскільки такі санкції можуть призводити до банкрутства банків, що впливає на їхню клієнтську базу. Такі дії також становлять особливий ризик для Китаю, оскільки країна бореться з повільним відновленням економіки і зростанням боргу.

На тлі візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю цього тижня постає питання, чи може ця потужна фінансова загроза зашкодити китайсько-російській торгівлі, яка дозволяє Москві відновлювати свою військову машину після втрат в Україні.

Нещодавно Блінкен розкритикував підтримку Китаєм російської оборонної промисловості, заявивши, що Пекін надає РФ критично важливі компоненти для виробництва озброєнь.

В останні тижні американські чиновники посилили тиск на Пекін, попередивши, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які сприяють торгівлі товарами з РФ, що мають як цивільне, так і військове застосування. Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

Читайте також: Лідери Китаю благословили вторгнення Путіна в Україну – Bloomberg

Раніше США попередили, що покладуть на Китай відповідальність, якщо РФ досягне успіхів у війні проти України, після того, як Пекін вкотре оголосив про розширення співпраці з Росією. Китай у відповідь заявив, що не прийматиме "критики чи тиску" через свої зв'язки з РФ.

Як відомо, Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.