UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готові надати Україні до $20 млрд у межах кредиту G7 — FT

Переговори про кредит активізувалися, адже в разі перемоги Трампа на виборах у Штатах допомога Вашингтона Києву може опинитися під загрозою.

США готові надати Україні до $20 млрд у межах кредиту G7, який буде погашатися за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів, повідомляє FT, посилаючись на трьох осіб, знайомих із цим питанням.

Читайте також: Позика Україні від ЄС на 35 млрд євро: Мінфін вважає, що це "фіндопомога на безповоротній основі"

Переговори про кредит прискорюються, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця року, усвідомлюючи, що в разі перемоги Дональда Трампа на виборах у США в листопаді, допомога Вашингтона Україні може опинитися під загрозою.

Країни G7 ведуть тривалі переговори щодо структури кредиту на $50 млрд, узгодженого в червні: донедавна очікувалося, що внесок Вашингтона буде меншим, ніж планувалося спочатку, оскільки ЄС не зміг гарантувати, що російські активи залишаться “знерухомленими” щонайменше на три роки.

Але в п'ятницю, 18 жовтня, американські чиновники повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початково встановлену суму, близько $20 млрд. За їхніми словами, це буде можливо, навіть якщо ЄС не вдасться переконати прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето на продовження санкцій ЄС — умова, на якій наполягає Вашингтон.

Джерела видання розповіли, що міністри фінансів країн G7, які зберуться у Вашингтоні 25 жовтня в кулуарах засідань МВФ і Світового банку, мають оприлюднити заяву з розподілом і структурою кредиту.

Одна особа, знайома з переговорами, розповіла, що остаточної домовленості ще не досягнуто, і Штати досі консультуються з членами Конгресу й Україною щодо того, як буде виплачуватися кредит.

Минулого тижня ЄС схвалив свій внесок у розмірі до 35 млрд євро до кредиту G7. Більшість заморожених активів російського центрального банку зберігаються в межах ЄС і, як очікується, приноситимуть близько трьох мільярдів євро прибутку на рік. Але Союз мав би зробити менший внесок, якби США надали всі 20 мільярдів доларів.

Велика Британія, Канада та Японія мають надати решту кредиту, який загалом становить $50 млрд.

Але через те, що Угорщина наклала вето на рішення про продовження режиму санкцій ЄС проти Росії, Союз не зміг задовольнити прохання Вашингтона про надання довгострокових гарантій щодо схеми погашення кредиту. Лідери ЄС, які зустрічалися в четвер, 17 жовтня, в Брюсселі, зробили чергову спробу переконати Орбана відмовитися від вето, але угорський лідер не поступився.

Читайте також: ЄС планує залучити до 40 мільярдів євро кредитів для України без США

Кредит від G7 міг би суттєво підтримати економіку України. Детальніше про рішення G7 щодо російських активів та як його оцінювати розповідала Олена Галушка.