UA / RU
Підтримати ZN.ua

США хочуть накласти санкції на латвійський банк, що допоміг Курченко з відмиванням коштів

Український олігарх переводив мільярди доларів через рахунки компаній-оболонок, відкритих у банку ABLV.

Служба фінансової розвідки США (FinCen) оприлюднила доповідь щодо причетності латвійського банку ABLV Bank до відмивання коштів. Тож Мінфін пропонує накласти на нього санкції, що означатиме блокування доступу до американської фінансової системи, зокрема, другий за величиною банк у Латвії не зможе мати кореспондентські рахунки в США.

FinCen заявляє про те, що керівники ABLV, а також його співробітники узаконили відмивання грошей та зробили це основою бізнес-практики банка. У доповіді зазначається, що керівництво банку проводить діяльність із високоризикованими компаніями-оболонками, які дозволяють банку та його клієнтам відмивати кошти, недостатньо контролює рахунки таких компаній і замішане в уникненні контролю з відмивання коштів та фінансування тероризму в банку.

Зокрема, послугами установи користувалися для своєї незаконної фінансової діяльності особи, що перебувають у санаційному переліку США та ООН. Для прикладу FinCen назвав відмивання олігархом-утікачем Сергієм Курченком мільярдів доларів через банк.

"Протягом 2014 року український олігарх Сергій Курченко переводив мільярди доларів через рахунки компаній-оболонок в ABLV", - повідомляє FinCen та додає, що магнат перебуває під санкціями в США з 2015 року, відколи з'ясувалося, що він був співучасником, брав пряму чи опосередковану участь у розтраті та зловживанні державними активами України або економічно значимих компаній для країни.

Зазначається, що ABLV обслуговувала щонайменше дев'ять рахунків корпорацій, пов'язаних із Курченком.

Крім того, латвійська фінустанова у 2017 році намагалася вплинути на посадовців країни за допомогою хабарі, коли оскаржувала дії правоохоронців, що загрожували їхньому ризикованому бізнесу.

Також Мінфін США підкреслює, що ще в 2016 році Національний банк України видав попередження для банків, що ABLV та ряд інших банків підозрюється у проведенні ризикованих фінансових операцій, зокрема, відмивання коштів, набутих злочинним шляхом.

8 лютого Al Jazeera оприлюднила своє розслідування про продаж Борисом Ложкіним і Петром Порошенком медіа-холдингу UMH бізнесмену-втікачу Сергієві Курченку. Посилаючись на документ, який опинився в розпорядженні Al Jazeera, журналісти стверджують, що Курченко розрахувався із Ложкіним кредитними коштами, забезпеченими вкраденими активами. Журналісти стверджують, що майже третина грошей, отриманих Ложкіним та іншими інвесторами при продажі UMH Курченко, мають незаконне походження.

Компанія СЭПЕК Сергія Курченка влітку 2013 року придбала 98% акцій медіа-холдингу UMH, заснованого Борисом Ложкіним. У СЄПЕК тоді повідомили, що завершили придбання акцій у Порошенка у квітні.