UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готові розвивати енергетичну галузь України – міністр

Україна і ЄС не повинні бути заручниками російського газу, вважає Перрі.

Міністр енергетики Сполучених Штатів Рік Перрі заявив про те, що США підтримують Україну в енергетичній сфері і Вашингтон готовий підтримати зусилля Києва щодо розвитку енергетичного сектора. Перрі знову не погодився з будівництвом газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

"Я хотів би озвучити дуже важливе повідомлення, що президент Трамп і його адміністрація є сильними партнерами України", - сказав Перрі на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Він додав, що США підтримують зусилля України щодо розвитку видобутку газу, з лібералізації ринку електроенергії та побудови прозорої галузі. Також, за словами Перрі, рішення українського уряду щодо спрощення ліцензування, "посилають дуже позитивне і сильне повідомлення як уряду США, приватному сектору США, так і європейським партнерам".

"Україна дуже серйозно ставиться до процесу реформування і дуже ефективно ставиться до того, щоб створити в державі дуже сильний центр енергетичних ресурсів", - додав міністр енергетики США. "Громадяни України, громадяни Європи не повинні стати заручниками поставок енергоресурсу з одного джерела".

Також Перрі заявив про те, що США залишаються противниками будівництва газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік", які дозволять Росії в транспортуванні газу в Європу обійтися без української газотранспортної системи.

Раніше США зверталися із закликом до європейських партнерів зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" на своїй території, оскільки проект загрожує незалежності Європи.

Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" також виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашій енергетичній безпекці, оскільки Росія може закрити транзит газу через Україну.

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".