UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, Британія та Канада вводять додаткові санкції проти Росії: які особи потрапили в списки

Нові обмежувальні заходи стосуються компаній у низці галузей та окремих громадян.

У четвер, 20 липня, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Канада оголосили про нові санкційні пакети проти російських компаній та громадян.

Санкції з боку Канади

Так, Канада вирішила запровадити нові обмеження проти 20 людей і 21 організації, пов’язаних з військово-промисловим комплексом РФ, а також проти 19 громадян та 4 організацій, які представляють ворожі культурну і освітню сфери. Додаткові заходи стали наслідком триваючого вторгнення Росії на територію України, оголосила міністр закордонних справ держави Мелані Жолі.

Санкції з боку Канади стосуються фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із приватними військовими компаніями та "волонтерськими організаціями" агресора, що підтримують загарбницьку війну, зокрема представників "Групи Вагнера", які підтримували злочини в Україні та Африці - серед них Іван Маслов, він сприяв масовим вбивствам мирних у Малі.

Також під обмеження потрапили посадовці російського ядерного сектору, у тому числі через дії окупантів на Запорізькій АЕС, кілька громадян, які беруть участь у розробці, виробництві та постачанні безпілотників "Орлан-10". 

Читайте також: Австралія запроваджує нові санкції проти Росії

Канада оголосила і про санкції проти тих, хто підтримує зусилля Москви з русифікації української культури. Йдеться про знаменитостей, у тому числі Філіппа Кіркорова, Іосіфа Прігожина, Нікіту Міхалкова, Івана Охлобистіна, Юлію Чичеріну, Дмітрія Харатьяна, міністра культури Ольгу Любімову та керівників великих музеїв. У МЗС назвали це “прямою відповіддю на спроби нав’язати російську культуру та освіту” на тимчасово окупованих територіях України.

Крім того, заходи спрямовані проти російської платіжної системи "Мір", банка Tinkoff, сервісу Yandex Pay, прокремлівського ресурсу Readovka.

Санкції з боку США

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки в четвер запровадило санкції щодо близько 120 юридичних та фізичних осіб, спрямовані на обмеження військового потенціалу Росії, зменшення доходу від її металургійного та гірничодобувного секторів, скорочення майбутніх енергетичних можливостей, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи і позбавлення агресора технологій G7 для технологічного, аерокосмічного та оборонного секторів.

Зокрема, йдеться про заходи стосовно кількох ворожих компаній та установ, які виробляють боєприпаси та зброю для армії чи комплектуючі до озброєнь, зокрема БпЛА. Крім того, санкції націлені на компанії в ключових галузях, які Москва використовує для підтримки ВПК, таких як аерокосмічна промисловість, квантові технології, передові обчислення, розробки у сфері високотехнологічних товарів.

Під санкції потрапила і низка фірм з Киргистану, посередники з РФ, ОАЕ, та Сербії, які допомагали російським оборонним підприємствам отримувати високотехнологічні розробки, електроніку та товари подвійного призначення з Європи та Азії в обхід уже наявних міжнародних санкцій.

Читайте також: У Киргизстані вживатимуть заходів, щоб підсанкційні товари не перетинали кордон 

Нові фінансові обмеження запроваджуються проти п’яти російських банків, зокрема Tinkoff. Також є заходи щодо кількох металургійних підприємств, зокрема з обробки дорогоцінних металів, компаній-виробників енергетичного обладнання для нафтогазової галузі.

У повідомленні Державного департаменту розкриваються деталі нових персональних санкцій США проти високопосадовців Росії через війну проти України. 

Серед них гендиректор концерну "Калашніков" Владімір Лєпін, заступники міністрів фінансів, енергетики, економічного розвитку, промисловості і торгівлі, перший заступник директора ФСБ Сєргєй Корольов та інші представники країни-агресора. 

Також у списку громадянин Північної Кореї Йонг Хьок Рім, якого вважають пов’язаним із ватажком ПВК "Вагнер" Євгєнієм Прігожиним та постачанням боєприпасів для бойовиків. З цієї ж причини під санкціями тепер і росіянин Валєрій Чекалов.

Санкції з боку Британії

У свою чергу, Сполучене Королівство 20 липня ухвалило рішення про введення нових обмежувальних заходів проти 13 осіб і організацій, пов'язаних з діяльністю ПВК "Вагнер" у Малі, Центральноафриканській Республіці і Судані, зокрема за свавільні страти й тортури.

Зокрема, це стосується трьох високопоставлених представників угруповання Віталія Пєрфільєв, Івана Маслова, Константіна Пікалова, останнього з яких називають "правою рукою" Прігожина. Вони били по цивільних у ході у своїх операцій. П’ять компаній та осіб включили в санкційний список через участь у діях, які загрожують миру та стабільності в Судані, зокрема кампаніях з дезінформації та передачі озброєнь.

Читайте також: Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Тінькова

До цього під санкціями Британії опинилися й сама ПВК "Вагнер", її ватажок Прігожин та кіька інших командирів, причетних до російського вторгнення в Україну.

Раніше Рада Європейського Союзу ще на шість місяців продовжила обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Російської Федерації через військову агресію проти України.