UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа "Приватбанку" небезпечна спричиненням великих збитків державі – Ситник

За словами голови НАБУ, акціонери банку досі не перекрили кредитний портфель.

Голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник повідомив про те, що справа "Приватбанку" знаходиться на особливому контролі Бюро.

За його словами, у ній існує значна небезпека спричинення великих збитків державі через те, що акціонери банку досі не виконали власні зобов'язання та не перекрили "мертвий, фіктивний" кредитний портфель.

"Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов – два акціонери, які брали на себе ці письмові зобов'язання. Зобов'язані були все це зробити до 1 липня і не зробили. Я думаю, зараз буде дуже вирішальна стадія цієї справи у вересні місяці, коли сторона захисту буде подавати позови на НАБУ. Тобто, по цій справі, я думаю, буде найбільше протистояння", - зазначив Ситник в інтрев'ю "Радіо Свобода".

Голова антикорупційного відомства також розповів про те, що НАБУ займається великою кількістю справ, пов'язаних з Національним банком України.

"По НБУ є достатньо велика кількість справ. Це справи, пов'язані з рефінансуванням. Це справи, пов'язані з ліквідацією банків і в подальшому виведенням коштів з цих банків в офшорні зони через австрійські банки. Це справи по "Діамантбанку", по "ПриватБанку", це одна з останніх справ, яка стосується як великих банків, так і НБУ, оскільки на предмет причетності до цих злочинів перевіряються і працівники НБУ. Тому справ достатньо багато. Вони об'ємні. І розслідування по них поки триває", - додав Артем Ситник.

Раніше повідомлялося про те, що у грудні 2016 року уряд за пропозицією Національного банку України та акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а "ПриватБанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".