Вищий антикорупційний суд заочно заарештував колишнього голову правління «Приватбанку» Олександра Дубілета, котрого підозрюють за двома епізодами розтрати коштів установи. Йдеться про майже 137 млн і 8,2 млрд гривень. Заочно його взяли під варту, оскільки він зараз мешкає в Ізраїлі.
На засіданні адвокати Дубілета наполягали на тому, щоб він якимось чином брав участь у розгляді клопотання і говорили, що їх клієнт не переховується, а просто живе в іншій країні. У разі повернення Дубілета до України його затримають, але не відразу візьмуть під варту, а доставлять до суду для обрання запобіжного заходу.
Заочний арешт потрібен для оголошення особи в міжнародний розшук засобами Інтерполу.
Відзначимо, що 2 червня Господарський суд відхилив позов Олександра Дубілета, який оскаржував законність націоналізації «Приватбанку».
15 лютого Національне антикорупційне бюро поінформувало оголошення підозри в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" : голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій банку.
22 лютого детективи НАБУ затримали першого заступника Дубілета Володимира Яценка в аеропорту Бориспіль. Він намагався вилетіти до Відня на приватному літаку. Про підозрі також повідомили колишнім голові правління банку Олександра Дубілету і начальнику департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній.
Через кілька днів після затримання Вищий антикорупційний суд відправив Яценка під варту з можливістю внесення застави в 52 млн гривень. Він уже вніс заставу і вийшов з СІЗО.
Ексзаступниці голови правління "ПриватБанку" Людмилі Шмальченко визначили заставу в 50 млн грн.
"ПриватБанк" було націоналізовано в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", що пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.
Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".