За даними ZN.UA захист підозрюваних колишніх топ-менеджерів Приватбанку ґрунтуватиметься на том, що 137 млн грн, які за версією слідства вони вивели з банку напередодні націоналізації, були повернені банку. Втім, навряд чи це надійне обґрунтування, оскільки скоєння злочину воно не скасовує і не виправдовує.
Нагадаємо, що днями були вручені підозри екс-голові правління банку Олександру Дубілету, його колишньому заступнику Володимиру Яценку та керівниці департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній. Дубілет, що перебуває в Ізраїлі, як і Бичихіна, яка наразі у Чорногорії, отримали підозри поштою, заарештовано і залишено під вартою лише Яценка.
Відповідно до інформації Офісу генпрокурора усі троє менеджерів протиправно нарахували та виплатили індексовану комісію у 137 млн грн за депозитом пов'язаній із банком юрособі, а саме страховій компанії Інгосстрах, в правління якої входила на той час Бичихіна. Депозитний договір з компанією та додатки до нього не передбачали виплати таких комісійних.
Крім того, колишні керівники банку порушили вимоги статті 52 Закону України „Про банки і банківську діяльність“, якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами. Задля того, щоб операція виглядала законною, колишні менеджери підробили рішення кредитного комітету банку, датувавши його 2014 роком та додатково посилались на рішення 2016 року, яке ухвалювало рішення 2013 року.
За наявності цих доказів, питання того, чи були зрештою ці кошти повернуто банку, чи ні - не є ключовим у цій справі.
Вищий антикорупційний суд обрав екс-заступнику голови правління "ПриватБанку" Володимиру Яценку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 22 квітня 2021 року включно. Альтернативою арешту суд визначив заставу в розмірі 52 млн 210 000 гривень.