UA / RU
Підтримати ZN.ua

Споживчі настрої українців погіршилися через очікування девальвації

Майже всі складові індексу скоротилися, найсильніше змінилися настрої українців щодо поточного матеріального становища та девальваційні очікування.

У листопаді 2016 року споживчі настрої українців погіршилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) знизився на 4,1 п. порівняно із жовтневим показником і встановився на позначці 47,4, свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У листопаді погіршилися очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців: індекс девальваційних очікувань збільшився на 8,9 п. - до значення 164,6.

"Зменшення індексу споживчих настроїв у листопаді 2016 року пов'язане із посиленням девальваційних очікувань. Найбільшого падіння зазнав індекс поточного особистого матеріального становища. Водночас індекс доцільності робити великі покупки у листопаді не змінився і залишився на рівні жовтня. Однак, незважаючи на погіршення показників у листопаді, середнє значення індексу споживчих настроїв за 11 місяців 2016 року є вищим, ніж середнє значення індексу за 11 місяців минулого року", - коментують аналітики GfK Ukraine.

Читайте також: Споживчі настрої українців у липні погіршилися через чутки про дефолт

Як свідчать дані опитування керівників підприємств, які НБУ провіву III кварталі 2016 року, більшість респондентів (68,4%) прогнозують, що обмінний курс гривні до долара в наступні 12 місяців буде в діапазоні 26-30 грн/долар. Середнє значення прогнозованого курсу склало 28,03 грн/долар.