Спад в економіці Кіпру цього року буде менш значним, ніж прогнозують міжнародні кредитори. Про це заявив міністр фінансів республіки Харіс Георгіадіс у Лондоні на заході, організованому кіпрським агентством із залучення інвестицій.
"Незважаючи на всі труднощі і масштаби рішень, які ми прийняли, справи у нас йдуть значно краще, ніж очікувалося", - цитує міністра Кіпрське інформаційне агентство. Передбачалося, що скорочення ВВП у 2013 році становитиме близько 9%, але я вважаю, що цей показник буде на рівні 7%", уточнив Георгіадіс. На його думку, оцінки уряду досить консервативні.
ТАКОЖ: На Кіпрі знайшли винуватців фінансової кризи
За словами голови мінфіну, економіка країни перебуває "у фазі корекції" після відомих березневих рішень Єврогрупи про умови виділення антикризової стабілізаційної допомоги з боку ЄС та МВФ у розмірі 10 млрд євро.
Ці рішення передбачають ліквідацію другого за величиною Кіпрського народного банку і рекапіталізацію найбільшої кредитної організації острова - Банку Кіпру - за рахунок "стрижки" незастрахованих депозитів його вкладників.
"Наш уряд враховує інтереси ділових кіл, виступає за проведення реформ і має чіткий план дій, погоджений із "трійкою" (Єврокомісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд), який ми втілюємо у життя", - заявив Георгіадіс.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо термінів скасування заходів контролю за рухом капіталу (введені у березні після майже двотижневої припинення роботи всього банківського сектору Кіпру), міністр заявив, що їх /заходи/ вже було значно пом'якшено. Він висловив надію на те, що до кінця року буде створено умови, щоб з'явилася "можливість зняти обмеження на всі банківські операції в межах країни, а також на проведення міжнародних комерційних трансакцій". До того часу, пояснив міністр, Кіпр проведе нову оцінку обмежувальних заходів з переказу коштів за кордон для прийняття подальших рішень.
Георгіадіс визнав, що ризик витоку капіталу після зняття контролю зберігається, і "саме тому уряд з обережністю підходить до поступового послаблення обмежувальних заходів". Однак "реальна проблема, з якою стикається банківський сектор, це нестача кредиту", попередив міністр. !zn
Читайте також:
МВФ і ЄС напророкували банкам Кіпру нові потрясіння
ЄС дозволив рятувати банки за рахунок "стрижки" великих вкладів
Порятунок банків Греції, Кіпру та Іспанії коштував європейцям 90 млрд євро
Через "кіпрську діру" і "внутрішній офшор" повз держбюджет продовжують витікати мільярди