UA / RU
Підтримати ZN.ua

Союзник РФ по "Північному потоку-2" - Німеччина почала пошук альтернативних Росії постачальників газу

Віцеканцлер та міністр економіки й захисту клімату ФРН Роберт Хабек під час сесії німецького парламенту заявив про "майже повну зміну позиції Німеччини".

Німеччина почала пошук альтернативних постачальників газу на випадок припинення імпорту з Росії через напруженість в Україні. Про це повідомляє Euractiv.

Читайте також: Німеччина почала відмовлятися від спільної відповідальності з Росією за "Північний потік-2"

"В міру зростання напруженості в Україні політики в Берліні стають занепокоєними. На тлі майже повної зміни позиції Німеччини, Берлін розглядає можливість імпорту скрапленого природного газу (СПГ) із США, Катару та інших потенційних постачальників", - переповідає видання виступ під час сесії німецького парламенту 26 січня віцеканцлера Німеччини та міністра економіки та захисту клімату Роберта Хабека.

"Якщо газ не можна імпортувати по трубопроводах, Німеччині доведеться закуповувати СПГ", - сказав він.

Читайте також: Імітація анбандлінгу "Північного потоку-2": Газпром заявив про створення незалежної компанії для управління газогоном

Однак для імпорту СПГ "потрібна необхідна інфраструктура", додав він, і наразі в Німеччині немає імпортних терміналів.

Досі імпорт СПГ в Німеччині вважався економічно нежиттєздатним, тому більшість проєктів було припинено. Колись країна намагалася побудувати термінали СПГ у портах Брунсбюттель і Штаде, але ці проєкти "поки що не могли фінансуватися приватно, пояснив Хабек.

"Тепер ми енергійно вирішуватимемо це питання", - пообіцяв він, заявивши, що при закупівлях газу якійсь одній країні не буде надано перевагу.

Читайте також: "Північний потік-2" не відповідає європейським вимогам - МЗС Німеччини

"Звідки надходить СПГ, залежить від ринку. Ми повинні купувати там, де СПГ найдешевший", - сказав Хабек.

У коментарі видання зазначається, що дана заява сигналізує про зміну політики Німеччини. Це, серед іншого може принести користь сусіднім державам. Німеччина, яка не має терміналів для СПГ, може імпортувати його із сусідніх Бельгії (один термінал), Франції (чотири), Литви (один), Нідерландів (один) та Польщі (один).

Читайте також: Європа вчиться жити без російського газу: постачання зрідженого газу зі США перевищило Газпром у 5 разів

Видання зазначає, що Берлін розглядає можливість імпорту скрапленого природного газу із США, Катару та інших потенційних постачальників.

Зазначається, що природний газ покриває понад 25% споживання енергії в Німеччині, і весь газ імпортується трубопроводами з Норвегії та Росії.

Нагадаємо, Європа бореться з енергетичною кризою, внаслідок якої ціни на газ та електроенергію побили кілька рекордів за останні кілька місяців. Запаси газу на континенті вже досягли найнижчого рівня більш ніж за десятиліття, а один з найхолодніших місяців на рік у розпалі.

Газові котирування на європейських біржах досягли історичного максимуму 2190,4 долара 21 грудня 2021 року.

Різке зростання цін на енергоносії в поєднанні з недопоставками викликали звинувачення з боку європейських офіційних осіб в тому, що Росія обмежує поставки, щоб чинити тиск на владу з метою сертифікації нового трубопроводу.

Читайте також: В МЗС назвали шантажем слова Путіна про додатковий газ після сертифікації "Північного потоку-2"

Зокрема, президент Росії Володимир Путін пообіцяв збільшити поставки газу, сказавши, що “Північний потік - 2” може бути запущений “на наступний день після” такого схвалення.

24 січня Газпром заявив про "історично низький рівень" запасів газу в Україні та Європі.

Читайте також: Газпром зупинив постачання газу до Польщі через Україну

Голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, своєю чергою, звинуватив Росію в енергетичній кризі, яка завдає шкоди економіці по всій Європі.

Відомо також, що Україна братиме участь у сертифікації "Північного потоку-2", на етапі, коли процедура дійде до Європейської комісії.