UA / RU
Підтримати ZN.ua

Складні часи: у яких випадках можна не платити «комуналку»

Це стосується лише деяких категорії громадян.

Через війну фінансове становище багатьох українців значно погіршилося і деяким важко оплатити навіть комунальні послуги, незважаючи на діючий мораторій на підвищення тарифів на тепло для населення. 

Читайте також: Відключення комунальних послуг за борги: чи законно це під час воєнного стану

Юристи організації «Право на захист» розповіли, у якому випадку громадяни можуть бути звільнені від сплати комунальних послуг.

З 24 лютого 2022 року і до припинення чи скасування воєнного стану в Україні уряд постановою від 05.03.2022 № 206 заборонив:

Експерти підкреслили, що цими змінами не передбачено звільнення від обов’язку сплатити за спожиті комунальні послуги. Стосується це і тих українців, що проживали або досі проживають у зоні ведення бойових дій. Борги у такому випадку будуть накопичуватися, але пеню та штрафи в умовах воєнного стану не нараховуватимуть і постачання послуг не припинятимуть.

Що стостується людей, які були вимушені покинути свої домівки, то вони можуть розраховувати на зменшення або звільнення від сплати житлово-комунальних послуг. Так, відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» громадяни мають право на:

В останньому випадку є декілька важливих нюансів:

У разі відсутності у помешканні понад 30 днів, необхідно звернутися до надавачів послуг із письмовою заявою, в якій обов’язково слід вказати прізвище, ім’я та по батькові, адресу реєстрації, місця фактичного проживання, телефон та підстави звільнення від оплати послуг. Таку заяву варто супроводити одним із документів, що підтверджують:

Період  перерахунку складає один місяць.

Спеціалісти радять  громодянам, щ обули змушені покинуте своє житло, звернутися до надавачів комунальних послуг письмово із викладенням обставин, посилаючись на ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», при цьому  додати копію довідки ВПО, що підтверджує їх відсутність і факт того, що вони не користувалися послугою (додатково можна надати відповідний акт ОСББ, депутата сільради тощо про те, що особи дійсно мешкали весь час за адресою реєстрації ВПО), з проханням не здійснювати нарахування, дивлячись на вищевказані обставини.