UA / RU
Підтримати ZN.ua

Схвалено нові правила для учасників Фонду гарантування і банків – закон

Мова йде насамперед про систему гарантування вкладів фізичних осіб

Верховна Рада проголосувала за закон щодо уточнення правових засад регулювання Фондом гарантування участі банків у системі гарантування вкладів фізичних осіб та формулювання положень щодо черговості задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку.

За відповідне рішення проголосувало в цілому “за” 271 народний депутат, повідомляє перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Читайте також: Лазівки Росії у світову банківську систему потроху зачиняються — WSJ

Зокрема, підготовленим станом на 21 березня проєктом, передбачається надати Фонду гарантування додаткову чітко визначену функцію оперативного контролю на ринку, включно з фінансовим сегментом: “У межах своїх функцій та повноважень Фонд здійснює регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків”. Також у тексті законопроєкту вказано, що Фонд матиме право ухвалювати обов’язкові до виконання банками-учасниками, банками, щодо яких здійснюється ліквідація, та пов’язаними з такими банками особами правила. “Правила Фонду набирають чинності з дня їх першого розміщення на офіційному веб-сайті Фонду, якщо ними не передбачено більш пізній строк набрання чинності”.

Також у тексті законопроекту, по словам першого заступника комітету з фінансів, ухвалено зміну до законодавства щодо Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.”Це була четверта спроба провести зміни щодо Комісії по цінним паперам. Спроба цього разу вдалась на 50%”, – зазначає народний депутат. він вказує, що у сесійні залі відхилено правку щодо підвищення зарплат, але підтримано правку щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Раніше, касаційний суд вирішив, що апеляція вірно розсудила справу Платинум Банку. Як зазначається у відповіді скаржника – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, яку оприлюднив “Інтерфакс”, Верховний Суд не змінив постанову Північного апеляційного господарського суду про стягнення збитків на суму 1,48 млрд грн з ексменеджменту Платинум Банку. Це необхідно на думку суду, з метою компенсації шкоди, заподіяної Платинуму та його кредиторам.

Екс-голова правління Платинум Банку, а тепер перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, за даними НБУ, виконувала обов’язки голови правління ПАТ "Платинум Банк”.

У коментарі “Інтерфаксу”, вона повідомила, що знає про судове рішення і очікує отримати текст самого рішення, якого ще не має.

"Відповідальність 10 співвідповідачів, щодо яких було ухвалено рішення у цій справі, солідарна, що відповідає вимогам цивільного законодавства. Рішення Верховного Суду остаточне і не підлягає оскарженню. Кошти, що стягуються з осіб, причетних до виведення активів із банків, спрямовуються на розрахунки з кредиторами Банку", – говориться в повідомленні Фонду.