Рішення у справі щодо націоналізації "Приватбанку" Окружний адмінсуд Києва ухвалив на підставі "браку доказів" нестачі його капіталу і "вчинення політичного тиску" на акціонерів. Такі висновки містяться в мотивувальній частині рішення, що є в розпорядженні liga.net.
Усі судові процеси у справі про повернення "Приватбанку" його екс-власникові, олігарху Ігорю Коломойському, відбуваються в закритому режимі, а рішення й аргументація сторін раніше не оприлюднювалися.
У мотивувальній частині рішення ОАСК стверджується, що висновки НБУ про наявність у "Привату" проблем на суму понад 100 млрд гривень не були підтверджені іншою експертизою, а сам регулятор невиправдано квапив націоналізацію.
Суд також погодився з двома позиціями адвокатів Коломойського: про те, що колишні акціонери "Приватбанку" просили державу забрати банк під "політичним тиском", і що сама націоналізація власне була "конфіскацією акцій у приватної особи".
В Національному банку України з мотивацією суду категорично незгодні. Журналісти оприлюднили також позицію юристів регулятора по кожному з пунктів.
Так, у нацрегуляторі наполягають на тому, що суд не може потрактовувати правила роботи банківської системи, зокрема визначати рівень кредитного ризику в "Приватбанку", оскільки відповідної експертизи у суддів немає.
За інформацією адвоката однієї зі сторін, апеляція у справі про законність націоналізації "Приватбанку" відбудеться 13 червня.
Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і КМУ про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Рейтингове агентство Moody's заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.
Сам Ігор Коломойський в інтерв'ю агентству Reuters заявив про готовність піти на переговори з урядом, але не уточнив, яку саме мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.
"Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року - ще на 38,5 млрд гривень.
Голова наглядової ради "Приватбанку" Енгін Акчакоча у своїй статті для DT.UA назвав "Приватбанк" одним із кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.