Колишні власники націоналізованого "Приватбанку" активно користуються юридичними лазівками для відходу від необхідності виконання кредитних зобов'язань перед цим банком, пишуть у своїй статті для DT.UA Юрій Сколотяний і Вадим Сирота.
Дуже часто юридичні позиції Нацбанку з "ПриватБанку" підкріплені лише спеціально виписаними під його націоналізацію законодавчими нормами, що суперечать багатьом іншим нормам цивільного права. Тому не дивно, що "позиції української держави в міжнародних судах (особливо лондонських) можуть виявитися надзвичайно хисткими. Як хисткими вони вже виявилися в українських судах".
Автори підкреслюють, що на Нацбанку лежить відповідальність за наростання проблем у діяльності "Приватбанку". "Адже в банку на той час уже давно працював куратор (і, можливо, не один), а ситуацію в ньому мав постійно моніторити НБУ". З іншого боку, посадові особи регулятора "півтора року "оздоровлювали" банк, щоб у підсумку "з'ясувати", що 97-99,4% його кредитного портфеля мають інсайдерський характер (причому проблема з 30-55 млрд грн, за їх же оцінками, збільшилася спочатку до 117 млрд, а потім – 155-ти і більше мільярдів)".
Нагадаємо, в Меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити до кінця червня реструктуризацію кредитного портфеля екс-акціонерів "Приватбанку". У грудні минулого року Глава Нацбанку В. Гонтарєва заявила, що 97% корпоративного кредитного портфеля становила заборгованість структур, пов'язаних з колишніми власниками цієї банківської установи. Оприлюднена нещодавно фінансова звітність "Приватбанку" за 2016 рік з аудиторським висновком компанії E&Y містить інформацію про приблизно 10 млрд. грн. заборгованості пов'язаних з екс-акціонерами банку осіб (5,6 % від всіх корпоративних кредитів). Незважаючи на це, нещодавно було озвучено про потреби "Приватбанку" у додатковій капіталізації на суму 38,5 млрд. грн.
Детальніше про закулісну боротьбу навколо націоналізованого "Приватбанку", можливі причини відставки його Голови Правління А. Шлапака та явні регуляторниі провали Нацбанку, читайте в статті Юрія Сколотяного і Вадима Сироти "Помилочка сталася" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".