UA / RU
Підтримати ZN.ua

Систему недоброчесної будівельної експертизи взяла під контроль сім’я «слуги народу»

Низка компаній із неймовірною швидкістю видають зручні висновки щодо будівельних тендерів.

Низка компаній, які видають заключення щодо відповідності будівельних кошторисів ринковим цін та мали б бути запобіжниками проти завищення цін будматеріалів, повязані із дружиною депутата  від «Слуги народу» Олександра Аліксійчука Катериною, пише Юрій Ніколов у своєму матеріалі «Корупцію у будівельній експертизі вирішив «очолити» нардеп від «Слуги народу».

Автор нагадав, що в Україні існує близько пів сотні уповноважених фірм, в яких працюють експерти за усіма напрямкам будівельної діяльності (кошторисники, техніка безпеки, будівельні тощо). Зокрема у 2023 році особливу активність на ринку проявили компанії «Євроекспертиза» і «Екоекспертиза», які видавали аномально багато швидких заключень.

«У недоброчесних замовників будівельних робіт є можливості забетонувати завищені ціни у своїх кошторисах завдяки експертизі нашвидкуруч. Тренд, помічений нами на початку цього року, очевидно переростає у корупційну схему яку вже спішить очолити нардеп зі «слуг», - пише він.

Читайте також: Аналітики назвали умови для «другого дихання» ринку будівельних матеріалів України - дослідження KSE

Так, після торішнього матеріалу фірма «Євроекспертиза» перереєструвалась зі Львова на Рівне, а її власницею стала Катерина Аліксійчук, дружина народного депутата  від «Слуги народу» Олександра Аліксійчука. Останній до обрання депутатом працював у будівельних компаніях Рівного.

Водночас «Євроекспертиза» виявилась пов’язана із чотирма компаніями на ринку будівельної експертизи, які також штампують заключення –  «Екоекспертиза», «УК Експертиза», «Експертна компанія «Основа» та «Експертиза ЮА».

«У експертних фірмах не лише намішано засновників, у  них на додачу ще й наскрізно працюють одночасно кілька експертів – двоє осіб були у переліку експертів та фахівців усіх п’яти фірм. Ще 11 осіб були у переліку чотирьох із п’яти фірм. П’ятеро – у трьох фірмах, а 16 осіб – у двох фірмах», - зазначає Ніколов.

Він додає, що створення відразу мережі «зручних» експертних компаній дає можливість збільшити рівень корупції на будівельному ринку.