Після 27 років кризи Техас за два останніх роки збільшив обсяги і темпи видобутку нафти майже у два рази. Якщо розглядати цей штат США як окрему державу, то у рейтингу нафтовидобувних країн він посів би 11 місце, трохи поступаючись Мексиці. Росія в цьому рейтингу займає 2 місце, видобуваючи 10,2 мільйона тонн барелів нафти на день. До кінця року Техас може обійти Мексику, ОАЕ, Ірак і Кувейт.
Секрет успіху в тому, що у Техасі в останні роки почали застосовувати нові технології буріння, розроблені "батьком сланцевої революції" Джорджем Мітчеллом, який помер минулого тижня у віці 94 років. Винайдений ним метод гідророзриву пласта дозволяє значно скоротити собівартість видобутку.
У лютому 2011 року компанії, що діють у штаті, видобували близько 1,233 мільйона барелів нафти на добу, а у травні 2013 року Техас в середньому виробляв вже 2,525 мільйона. Це найвищий середньодобовий видобуток нафти у США з квітня 1982 року, а приріст видобутку еквівалентний відкриттю нового нафтового родовища, яке можна порівняти за площею з територією штату Північна Дакота.
У середині 2009 року штат Техас виробляв менше 20% сирої нафти в Америці. Однак завдяки проривному зростанню до травня 2013 року у штаті видобували вже 34,5% усієї американської нафти.
Нафтовий бум додав штату 303 тисячі робочих місць. Зайнятість збільшується на 2,8% на рік, що майже в два рази швидше, ніж у цілому у США. !zn
Читайте також:
Обсяг переробки нафти в Україні знизився до рекордного за всі роки незалежності рівня
Росія вперше розсекретила дані щодо обсягів запасів нафти і газу
На території, якою Росія поступилася Норвегії, знайшли 1,9 млрд барелів вуглеводнів