UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шоколад і сир випали з топ-10 продуктів українського агроекспорту

60% агроекспорту як і раніше становить сировина.

Структура аграрного експорту з України за п'ять років фактично не змінилася. 57% всіх агропродовольчих поставок за трьома позиціями: соняшниковою олією, кукурудзою і пшеницею, які разом забезпечують близько $ 10 млрд надходжень, повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу".

Перша десятка основних експортних товарів протягом цього періоду також залишалася майже незмінною, за винятком лише декількох позицій: частка шоколаду і сирів знизилася, - і в 2017 р. вони вже не входили в топ-10 українських експортних товарів через різьке зниження торгівлі з Росією. Експорт шоколаду впав на $ 481 млн або на 76%, а сирів на $ 326 млн грн або на 91%.

Зате відбулося нарощування експорту м'яса та субпродуктів птиці в 2,7 рази або на $ 244 млн. Основною причиною цього стало підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС і активне використання квот на безмитний експорт продукції в країни Євросоюзу. М'ясо птиці з рейтингу найбільш експортованої продукції піднялося з 16 рядки в 2012 р. на 8 місце в 2017 р., в 2,5 рази зріс експорт цукру - з $ 113,9 млн до $ 280,2 млн.

"В 2017 р. експорт аграрної продукції досяг майже рекордних докризових показників, однак його структура не зазнала істотних змін. Майже 60% поставок, як і раніше становить сировину, а сам перелік продуктів включає ті ж соняшникова олія і зернові. Україна втратила Росію як ринок збуту для сиру і шоколаду, зате, наростила поставки м'яса птиці. Надалі необхідно розвивати експорт інтенсивним шляхом, - збільшуючи постачання продукції з доданою вартістю, щоб нівелювати статус України як сировинного придатка", - прокоментувала аналітик УКАБ Дарина Гриценко.

Раніше повідомлялося, що експорт української продукції АПК в 2017 році зріс на 16,3%. В минулому році було продано агропродукції на суму $ 18 млрд.

Також, експорт української аграрної продукції в країни Європи за січень-листопад 2017 року склав $ 5,2 млрд і збільшився на 38,2%, порівняно з аналогічним періодом 2016 року.