Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, навіщо потрібно було вводити "карантин зимових канікул" з 8 січня 2021 року. За його словами, в Україні введені значно м'якші карантинні заходи в порівнянні з європейськими країнами.
"Ми встановили обмеження, які максимально запобігають скупченню людей. Наприклад, обмежена робота магазинів непродовольчих товарів, які не є товарами першої необхідності. Все необхідне - продовольчі товари, засоби гігієни, побутової хімії, медичні вироби - є в доступі. Чому в супермаркетах не можна купити деякі товари? Покупка непродовольчих товарів збільшує мобільність населення. Це також означає більше часу в магазині, а відповідно велика можливість перетнутися з тим, хто хворіє без симптомів. Таким же шляхом йдуть більшість європейських країн, які вводять обмеження", - пояснив Шмигаль заборону на придбання в супермаркетах певних видів товарів.
Много в кого вінікають запитання: чи нужно Було запроваджувати так звань «карантин зимовищу канікул»? ? Більшість...
Опубліковано Денис Шмигаль Середа, 13 січня 2021 р
За його словами, якби уряд запровадив жорсткий карантин в грудні, то це завдало б удару по економіці, так як пік ділової активності припадає саме на перший місяць зими і падає в січні. "Старт локдауну з 8 січня - це найбільш оптимальний варіант, так як грудень найактивніший місяць з точки зору економіки і ми це розуміли. Також нам дозволило це зробити помірний рівень захворюваності", - сказав Шмигаль.
Як відомо, в Україні з 8 по 24 січня діє карантин, в зв'язку з чим не працюють ТРЦ, книжкові магазини, магазини іграшок, а в супермаркетах неможливо купити шкарпетки, каструлі і косметику. У деяких супермаркетах під заборону потрапили маски, презервативи і антисептики. Українці постять в соцмережах фото з супермаркетів, де з однієї полиці продукцію купувати можна, а на сусідній полиці - вже не можна, логіку таких заборон українці зрозуміти не змогли.
У МОЗ з 25 січня готують новий вид карантину - адаптивний.