UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль обігнав Fitch, експертів та аналітичні центри за точністю прогнозів у 2021 році - дослідження

Для дослідження було проаналізовано близько тисячі найбільш рейтингових повідомлень у ЗМІ, які містили прогнози з ключових тем на 2021 рік, та мали охоплення аудиторії майже 17,8 млн контактів.

Щорічне дослідження Центру контент-аналізу "Перевірка прогнозів: в чому найбільше помилялись експерти та медіа?" показало, що найбільш точні прогнози, які публікувалися в українських ЗМІ й стосувалися ключових тем у 2021 році, давав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Результати дослідження були презентовані 24 грудня в Києві.

Так, прогнози Шмигаля опинилися на першому місці серед усіх експертів у питаннях траншів МВФ та старту вакцинації. Загалом підтвердилися 38 прогнозів прем'єра.

"Наперед забігаючи, скажу, що він переважно давав правдиві прогнози", - повідомив у ході презентації директор з досліджень Центру контент-аналізу, доцент Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Артем Захарченко.

Читайте також: У Кабміні опублікували прогноз на 2022-2024 роки щодо росту тарифів на комуналку

На другому місці після прем'єра опинився Український інститут майбутнього.Зокрема, справдилися прогнози цієї установи щодо ротацій в уряді - вони відбулися, і сталися без відставки уряду; щодо дострокових виборів, які не відбулися; щодо відсутності прогресу в переговорах з Росією та погіршення стосунків. Загалом, точним виявився 21 прогноз.

На третьому місці опинилося рейтингове агентство Fitch. Загалом 17 прогнозів щодо ситуації в Україні та в світі виявилися точними, серед них - ситуація з відновленням миру на Донбасі, яка, на думку агентства, мала розвиватися за песимістичним сценарієм.

Четверте місце посів Фонд "Демократичні ініціативи". Загалом точними виявилися 15 прогнозів, найточніші - щодо траншів МВФ та зростання цін в Україні.

Читайте також: У Кабміні опублікували прогноз на 2022-2024 роки щодо росту тарифів на комуналку

П'яту та шосту сходинку посіли Deutsche Bank та ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), які дали менше точних прогнозів - відповідно 13 та 12. Проте, ці прогнози мали більш глобальні масштаби. Зокрема, Deutsche Bank дав точні прогнози щодо зростання світової економіки, зростання ВВП Китаю та США. ОЕСР вцілило з прогнозами щодо виходу світу з пандемічної економічної кризи та щодо зростання ВВП Китаю.

На сьомому місці опинився Президент України Володимир Зеленський. Більш менш справдилися 11 прогнозів глави держави. Зокрема, щодо траншів від МВФ та відновлення економіки України.

І на восьмому місці опинився академік НАН України Сергій Комісаренко, який давав точні прогнози щодо вакцинації в Україні. Загалом справдилося 9 прогнозів.

Читайте також: У Кабміні опублікували прогноз на 2022-2024 роки щодо росту тарифів на комуналку

Для дослідження було проаналізовано близько тисячі найбільш рейтингових повідомлень у ЗМІ, які містили прогнози з ключових тем на 2021 рік, та мали охоплення аудиторії - майже 17,8 млн контактів.

Бралася повна вибірка українських медіа, як всеукраїнських, так і регіональних, - онлайн-медіа, преса, радіо та телеканали.

А ось так на початку року вивчала прогнози на 2021 рік редакторка ZN.UA Олена Середа  - "Яким буде 2021 рік для економіки України – прогноз".  Наприкінці року цікаво повернутися до публакації й порівняти, наскільки вдячною справою є прогнози. 

Читайте також на ZN.UA, як змінювалися інші прогнози протягом 2021 року: