UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шевченко: НБУ продовжить політику гнучкого обмінного курсу

Національний банк також має намір продовжувати послідовну монетарну політику.

Сьогодні, 28 серпня, повідомляється, що Національний банк і далі буде продовжувати послідовну монетарну політику і політику гнучкого обмінного курсу.

Про це сказав глава Нацбанку Кирило Шевченко під час зустрічі з представниками міжнародних інвестиційних установ, повідомляється на сторінці НБУ в Facebook.

"Ми залишаємося в програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом і будемо докладати зусиль, щоб своєчасно і в повному обсязі виконувати взяті на себе зобов'язання. Національний банк буде продовжувати послідовну монетарну політику. Також НБУ буде продовжувати політику гнучкого обмінного курсу", - сказав Шевченко.

Читайте також: У липні держборг України виріс в доларах і гривневому вираженні - Мінфін

Він додав, що Національний банк у своїй роботі з інвесторами буде керуватися принципами прозорості та партнерства.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом по кредиту на суму до 1,2 млрд євро, а також за ратифікацію Кредитної угоди між Україною як позичальником і Національним банком як агентом позичальника та ЄС як кредитором. Проєкт закону №0063 підтримали 248 народних депутатів.

Меморандум між Україною та ЄС визначає передумови виділення коштів. Зокрема, мова йде про задовільний результаті виконання зобов'язань, узгоджених між Українською державою та Міжнародним валютним фондом, збереження незалежності НБУ та досягнення задовільного прогресу в імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Також Меморандум передбачає виконання спеціальних умов, а саме впровадження узгоджених сторонами заходів в рамках реалізації структурних реформ.

Згідно з прогнозом МВФ, в 2020 році середній дефіцит сектору загального державного управління в світі зросте до 13,9% ВВП, що на 10 п.п. перевищує показник попереднього року. В Україні дефіцит бюджету 2020 року орієнтовно складе 8,2% ВВП, відстаючи на 5,7 п.п. від середньосвітового показника. Детальніше в матеріалі Тетяни Богдан "У пошуках "цілющих" позик".